Skocz do zawartości

myśliwy w lesie


mmiron

Rekomendowane odpowiedzi

Myśliwi, zaznaczam nie wszyscy czują się bezkarnie. Tym bardziej teraz, gdy zrobiło się z tego moda dla snobów. Zazwyczaj Pan X właściciel jakiejś dużej firmy zjeżdża na wioskę i myśli że mu wszystko wolno, nawet jeździć swoim JEEPEM" po uprawach. Ale można z nimi powalczyć, w moich stronach dwóch takich palantów psa odstrzeliło, było to ok. 3 lata wstecz. No i ten co strzelał poleciał z koła, pozwolenie stracił i jeszcze zarzuty z ustawy o zwierzaczkach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
witam ,mam i ja u siebie myśliwego,strzela do wszystkiego co się rusza ,i podobno pilnuje kłusowników ,ale jak żyję 40 lat większego kłusownika nie widziałem od tego pseudo myśliwego,a dokarmia u siebie w sadzie i strzela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Odgrzewam ten zacny wątek o myśliwskiej etyce,niejako tradycją stało się w tego typu wątkach wzajemne obrzucanie gnojem i pomyjami aż do zakłódkowania" to też nie może być inaczej i w tym wypadku.

Aby pomóc w sprowadzeniu wątku do wiadomego finału,podzielę się tym co zaobserwowałem dziś w lesie.Normalnie widok ambony nie jest niczym niezwykłym,ale w tym wypadku widać(na foto) prawdziwy tradycyjny łowiecki kunszt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

askakującego odkrycia dokonali policjanci podczas rutynowej kontroli drogowej. W bagażniku terenowego auta znaleźli głowę i nogi jelenia. Zarzuty złamania przepisów łowieckich usłyszało już trzech mieszkańców powiatu kościańskiego.


Dwóch z trzech podejrzanych wpadło podczas rutynowej kontroli drogowej pod Kościanem. Zatrzymano ich w nocy z poniedziałku na wtorek (7/8 maja).

- Trofeum nie było zakurzoną pamiątką, a kierowca ani pasażer samochodu nie byli myśliwymi – podkreśla Mateusz Marszewski z kościańskiej policji. - Wstępne oględziny znaleziska wskazywały, że zwierzę zostało upolowane tej nocy.

Podejrzani zostali zatrzymani. W ich domach znaleziono spore ilości dziczyzny. W ręce policji wpadł też trzeci wspólnik, który także uczestniczył w tym nielegalnym procederze. Według policyjnych ustaleń, to właśnie on nielegalnie odstrzelił jelenia, który jeszcze tej samej nocy trafił do ,,obróbki”.

- Podejrzany o kłusownictwo nie posiadał zezwolenia na odstrzał tego zwierzęcia, w dodatku odstrzelił je w okresie ochronnym – wylicza komisarz Marszewski.

Policja ustaliła, że trzej podejrzani współpracowali już wcześniej. Wszyscy to mieszkańcy powiatu kościańskiego.

– Amatorzy dziczyzny i łowieckich trofeów usłyszeli zarzut bezprawnego wejścia w ich posiadanie, za co grozi im kara do roku pozbawienia wolności. Mężczyźnie podejrzanemu o nielegalny odstrzał jelenia w okresie ochronnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzanemu zatrzymaliśmy broń i amunicję - informuje oficer prasowy KPP Kościan."
za KOSCIAN.NET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich ambon z paśnikiem na bliski strzał nie brakuje. Tu jedna z wielu przeze mnie spotkanych. Powyższy zacytowany artykuł jest o kłusownikach, nie o myśliwych.
Wracając do ambon, zawsze koło nich dziwnie dużo puszek, kapsli, polmosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,
- Podejrzany o kłusownictwo nie posiadał
zezwolenia na odstrzał tego zwierzęcia, w
dodatku odstrzelił je w okresie ochronnym,, -nie trudno się domyślić że trzeci kompan był właśnie myśliwym kolego Tomax.
O nielegalnej broni wspominki nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że @ WykoP2411+ potrafi czytać między wierszami i bardzo dobrze.
Nie należy traktować wszystkiego co piszą dosłownie.
Sprawę znam z opowieści ;) jednym z negatywnych bohaterów był myśliwy-kłusownik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już powyżej wspomniałem - myśliwych średnio" lubię, ale z cytowanego artykułu nie wynika jednoznacznie czy któryś z przestępców był myśliwym. Jak ktoś zna temat osobiście - sporo wyjaśnia.
Myślistwo to ogólnie temat nie lubiany na żadnym forum, zawsze wywołuje kłótnie. Ale nie ma co dyskutować z faktami, one po prostu są - polecam w google wpisać myśliwy przestępca, pijany myśliwy itp.
Dla wielu osób zabijanie dla przyjemności jest chore i co tam z całej tej pięknej" otoczki z piórkami w kapeluszu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie