Skocz do zawartości
  • 0

Żołnierze z mojej rodziny


Kemet

Pytanie

Witam, ostatnio wpadły mi w ręce takie oto zdjęcia członków mojej rodziny . Chciałbym ustalić w jakich rodzajach wojsk mogli służyć? Co do pierwszych trzech zdjęć to wiem tylko , że to Wojsko Polskie. Ostatnie zdjęcie tj. nr 4 to chyba pruski mundur. Będę wdzięczny za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

stock84 (3100 / 72) 2012-01-06 19:25:31

cytuję :
Odznaki:Odznaka strzelecka, Państwowa odznaka sportowa,Odznaka grenadierska(za umiejętne posługiwanie się granatami).Pzdr"

morro1980 - gdybyś czytał uważniej, to byś wiedział.

na marginesie : czy ty nie możesz pomyśleć i wyrazić się w jednym poście, tylko jak karabin maszynowy walisz post pod postem ?

wiesz jak to się nazywa ? wiesz, że na Forum tego się nie lubi ?

więc pomyśl zanim coś napiszesz !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za wiele to ja już z tych skanów nie wyciągnę. Podpinam jeszcze fotki, które uzyskałem z tej fotografii. Załączone zdjęcie przedstawia jakiś znak na ramieniu (rękawie) lewej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skan 1 - oznaka bardzo dobrego celowniczego CKM
Skan 2 - na kołnierzu emblemat 65 Pułku Piechoty(na 99%)
Skan 3 - sznur bardzo dobrego strzelca z karabinu
Odznaki:Odznaka strzelecka, Państwowa odznaka sportowa,Odznaka grenadierska(za umiejętne posługiwanie się granatami).Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dziękuję. Zazdroszczę wiedzy. Muszę popytać w rodzinie o wojennych losach mojego krewniaka. Na forum wkleiłem jeszcze jedno zdjęcie, które przedstawia mojego pradziadka. Wychodzi na to, że to pruski mundur i że dostał odznaczenie. Jakie to chyba już nie do ustalenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście to ...OJTOSTWO ZOMRZA..." nic nie mówi. Zapytam w rodzinie może się czegoś dowiem. Pradziadek pochodził z okolic Lubiewa, Klonowa pow. Tucholski. Na tym tereenie jest też miejscowość Zamrzenica.
A może tak?
WÓJTOSTWO ZOMRZANICA - to może chodzi o dzisiejszą ZAMRZENICĘ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do fot. nr 1 i 3. Mianowicie co to za oznaczenia na pagonach? Wydaje mi się, że to metalowe jest i przypięte do materiału. By moi krewniacy nie byli anonimowi to napiszę, że mundur polski ma na sobie Bronisław a pruski pradziadek Józef. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za każdą odpowiedź. Nie wiedziałem, że ze starych fotografii można „wyciągnąć” tyle informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio wpadły mi w ręce takie oto zdjęcia członków mojej rodziny . Chciałbym ustalić w jakich rodzajach wojsk mogli służyć? Co do pierwszych trzech zdjęć to wiem tylko , że to Wojsko Polskie. Ostatnie zdjęcie tj. nr 4 to chyba pruski mundur. Będę wdzięczny za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie