Skocz do zawartości
  • 0

Żołnierze z mojej rodziny


Kemet

Pytanie

Witam, ostatnio wpadły mi w ręce takie oto zdjęcia członków mojej rodziny . Chciałbym ustalić w jakich rodzajach wojsk mogli służyć? Co do pierwszych trzech zdjęć to wiem tylko , że to Wojsko Polskie. Ostatnie zdjęcie tj. nr 4 to chyba pruski mundur. Będę wdzięczny za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o nr1 i nr3 to piechota, nr2 zapewne też.Daj lepsze skany - spokojnie da się wycisnąć więcej z tych zdjęć to może się dowiesz nawet, który pułk.Zbliżenia na kołnierze z nr1 i 3...Nie ma tam pasa oficerskiego na żadnym zdjęciu.Na pierwszej fotce pas żołnierski jednobolcowy,żołnierz bardzo dobry celowniczy ckm a także bardzo dobry strzelec - jak chcesz wiedzieć więcej również lepszy skan sznura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Wójtostwem ..." dobrze kombinujesz, popytaj w rodzinie gdzie pradziadek zamieszkiwał bądź pracował - może to pomoże.

W Wojsku Polskim nie używa się nazwy pagony", zawsze były to naramienniki.A na nich jest albo numer pułku lub inicjały honorowego szefa pułku, które zastępowały numer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z jakiegoś dokumentu więc dlatego są widoczne części pieczęci, postaraj się odpisać co na nich pisze w otoku, napis się powtarza wiec będzie łatwiej, lewy górny róg pieczęć słabo widoczna w oryginale powinno być lepiej.
Pieczęć no cóż masz tam urzędowego pruskiego orła na pieczęci, fotka z netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie