Jump to content

Hełm a ACID do toalet


RADNORI

Recommended Posts

Witam. Czy ktoś z kolegów testował ten środek nie wiem pod jaką postacią występuje w Polsce ale w UK jest jako Acid Toilet. Dostałem właśnie prezent Gwiazdkowy cóż nie w czasie jeszcze ..... ale w czym rzecz. Oto chodziło mi po głowie gdyby to zastosować do oczyszczenia hełmu z nalotu rdzy i przy tym nie uszkodzić kalki jednocześnie ją wyczyścić. Dlaczego taki pomysł czyściłem już hełmiki szczawiem i innymi no i wychodziło czasem różnie, coś zawsze dostało po tyłku. Zaczne pomału i zobaczy się efekt, dam fotki przed i po jeśli będzie jakiś rezultat.
Link to comment
Share on other sites

kurcze boli że brak glapy że tak ktoś ją usunął albo coś. Mam jeszcze pytanie do kolegów czy ktoś próbował naprawiać obręcz. Chciałbym ją zachować. Chodzi o pęknięcie obręczy, naprostować się da pomału ale łączyć na bardzo małe nity zrobione samemu. Ktoś już podjął się takiej naprawy. Każde wskazówki mile widziane

Link to comment
Share on other sites

Czesc,ja uwazam natomist ze czyszcenie helmow nie jest dobre popatrzmy na pierwsza fotografie przed czyszceniem,sa resztki koloru orginalnej zielonej farby, a po czyszceniu zrobil sie inny kolor.Lepiej zostawic helm taki jaki sie znalazlo,sam zbieram helmy i nigdy ich nie czyszcze.Kazdy helm ma swoj urok,kazdy chce opowiedziec nam pewna historie wiec decyzje oczywiscie pozostawiam wam.
Zycze wszystkim milego dnia.Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Ostatnio próbowałem usunąć nalot rdzy na skarbonce (fosolem) . Jednak efekt był nie zadowalający pomimo różnych kombinacji . Może coś źle zrobiłem ale jak na razie to fosolu i szczawiu sceptycznie podchodzę trenując na różnych szrotach .
Link to comment
Share on other sites

W tym ludzka rzecz że ciekawość prowadzi to eksperymentowania. Wielu na pewno z nas testuje różne rzeczy przeznaczone do innych celów by znaleźść ten właściwy który nas zadowoli.
Ja również nie byłem zadowolony do końca z fosolu ... co nie oznacza że nie będę go używał.
Link to comment
Share on other sites

'' corporal '' nie wiem trzy dobrze się przyjrzałeś ale to hełm luftwafe gdzie kolor zielony nie występował w tym przypadku. Tak że od samego początku nie było zielonej farby, może sztuczne światło daje takie złudzenie. Teraz po oczyszczeniu widać jaki kolor mieć powinien czyli antracytowa szarość. Pozdr :)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information