Jump to content
  • 0

zlom z lotniska p. lotka?


a77773

Question

21 answers to this question

Recommended Posts

oj wcale to nie jest dziwne . tu link do tematu jaki ja kiedyś zadawałem http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=695258#1332249 , i okazało się że sporo tych samolotów luftwaffe zamówiło u włochów , tak że nie tylko niemieckie fligry latały pod naszym niebem , ale także włoskie.
Link to comment
Share on other sites

Loslau mylisz się. obejma - czyli laweta lub jarzmo zbudowane jest ze stalowego elementu do którego jest przymocowana aluminiowe mocowanie ze sprężynami. Niestety element aluminiowy zazwyczaj po kraksie i pożarze samolotu ulegał znacznemu zniszczeniu a czasami wręcz anihilacji. To samo tyczy się jak działko leży wiele lat w ziemi. Na schemacie masz rysunek z lawetą do Fw 190 wersja od A-2 do A-5 oraz A-7 do A-9

Link to comment
Share on other sites

i po założeniu aluminiowego elementu. Dlaczego stalowa obejma jest widoczna na stanowiskach oplotki lotniskowej?. proste . działko nigdy nie było projektowane jako działko stacjonarne, niestety jak kiedyś pisałem z uwagi na chroniczne braki środków ogniowych na polowych lotniskach w postaci 2 cm działek Flak 30 lub nowszych flak 38 zastosowano lotnicze działko MG 151. Niestety aby je zabudować na jakiejś ersatz lawecie trzeba było zdemontować aluminiowy element tak aby pozostał goła laweta stalowa z otworami na zamocowanie do jakiejś dorobionej naprędce podstawy oraz zdemontować cały elektryczny napęd i przystosować działko do strzelania mechanicznego, co zresztą widać na czasami robionych zdjęciach takich arcydzieł sztuki okopowo-lotniskowej.

Link to comment
Share on other sites

polecam poczytać kiedyś prowadzoną dysputę na temat ersatz lawet do MG 151 jako działka polowego http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=640581#719650. Ze zdjęć widać że jakość i celność takiego działka była dyskusyjna - miało za zadanie siać kulkami nieważne jak ważne byle dużo.
Link to comment
Share on other sites

a może byś tak zrobił zdjęcia całości z 4 stron na jej długości a nie tylko końców .widać że to jest część działka lotniczego i przypomina mg 151 lub pochodne tej broni . Brak lufy a to co wygląda na lufę to prawdopodobnie wejście do przykręcenia lufy. Widać też elementy podajnika amunicji , ale tak kiepskie zdjęcia że trudno cokolwiek dyskutować tylko gdybać, dodatkowo jest jakaś rączka i to jest prawdopodobnie spust mechaniczny do tego działka . Czyli miał zastosowanie jako działko obrony lotniska na jakiejś ersatz lawecie . bardzo często przystosowywano działka z samolotów 20 mm i 30 mm jako działka obrony lotnisk z uwagi na braki etatowych działek jak flak 30 lub 38 które były głownie przystosowane do tej obrony. Demontowano wtedy spusty elektryczno-mechaniczne i stosowano typowe spusty ręczne a z uwagi że takowych fabrycznie niewiele produkowano to zazwyczaj były to jakieś samoróbki aby działało
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information