Skocz do zawartości

Replika polskiej szabli wz.34


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Interesowała by mnie replika polskiej szabli wz.34 . Szabla musi spełniać standardy (stal musi być mocna i wytrzymała ) . Słowem - musi wytrzymać pod naporem bolszewickiej swołoczy :)
Znalazłem taki oto egzemplarz ;

http://www.goods.pl/product/description/3155/Szabla_Polska_wz_34-Ludwikowka%28GBK03a%29.html

Czy jest ona dobrej jakości w stosunku do ceny ?
Czy polecają morze koledzy coś innego ?
Za pomoc dziękuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowała by mnie replika polskiej szabli wz.34"

Słowem - musi wytrzymać pod naporem bolszewickiej swołoczy :)"

Mozesz napisac jasniej?
Szabla wz 34, a Bolszewicy to rok 1920.

Cos chyba nie ten okres.

Kup francuska wz 1822, albo malego Bluchera, to na oba okresy sie nada (no 1822 tylko dla oficera rezerwy, bo kablaki u szeregowych obcieto).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barson.... zdecyduj się w końcu co Ty chcesz rekonstruować... Poczytaj troche, teraz wszystko jest już w necie, co i kiedy było używane...
Jeżeli robisz sie na 1920 (czyli na bolszewicka swołocz) to wtedy szabla francuska lub niemiecka typu Blucher i np. Twój ulubiony mauser 1888, jeżeli robisz sie na 1939 (czyli na niemiecka i radziecka swołocz) to szabla wz.34 jak najbardziej i karabin typu mauser wz.29 czy wz.98 (i żaden inny!).

Jeżeli chodzi o Twoje pytanie, to na allegro tez mozna kupic repliki szabel wz.34, hartowanych, odpowiednio wyważonych, słowem jak orginały i też kosztują w okolicach 2 tys. tak więc cena w zapodanym linku jest rynkowa.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... Wiem że na pewno są takie robione w Bytomiu i Tarnowskich Górach (to na Śląsku, znam tych płatnerzy, moge na priva podać Ci ich namiary), ponadto wiem ze coś w W-wie i właśnie w Poznaniu - tam też jest producent białej broni, ale nie znam jego wyrobów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie