Skocz do zawartości

Minelab Explorer II, SE, SE Pro wymiana doswiadczen


FestungGlogau

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Koledzy, czym ja się zajmuję i co mam na stronie, nie ma nic do rzeczy, ale dzięki za reklamę.
Wypowiedziałem się w sprawie wykrywaczy Milelaba, taki jest temat tego wątku i podtrzymuję to. Można się z tym zgodzić, nie zgodzić lub z tym dyskutować. Nie kładę się w pokłonach dla sprzętów tej firmy, bo uważam, że wykrywacze Whitesa mają o wiele lepsze brzmienie dźwięku i to bez fantomów.
A test z łopatą, chciałem Wam uzmysłowić, że monety na sam widok Minelaba wcale same nie wyskakują z gruntu, tylko przy obecności żelaza się chowają :) Co do dłuższego osłuchania, to moim zamiarem było ostrzeżenie zamożnych początkujących poszukiwaczy, żeby Minelaba nie kupowali jako pierwszy wykrywacz. Z tymi szrapnelami, to też nie jest tak wesoło, potrafią pokazywać różną liczbę identyfikacyjną i zwarty dźwięk taki jak szrapnel potrafią mieć inne dobre znaleziska.
A kto o zdrowych zmysłach w wykrywaczu monetkowcu za 5kzł zakłada funkcję ALL Metal - producent. Skoro producent może, to ja też mogę szukać w tej funkcji, nawet dla fantazji:)Ale Wy nie macie fantazji :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. Brzęczyszczykiewicz z tego co ja się orientuję nie jest to 2 lub 3 częstotliwości, nie jest to również full band ale jest to zbiór 28u rożnych częstotliwości z zakresu od 1.5 do 100 kHz dobranych w taki sposób by ich harmoniczne nie nachodziły na siebie eliminując w ten sposób wzajemne tłumienie. Natomiast nastawa noise to nic innego jak kilka różniących się od siebie zestawów takich 28u rożnych częstotliwości dobranych w odpowiedni sposób począwszy od najniższych, a skończywszy na najwyższych możliwych przy czym najniższa nastawa noise dysponuje zestawem z przewagą na niższe częstotliwości, czym wyżej ustawiasz noise tym przewaga niższych częstotliwości maleje - to samo tyczy się najwyższej nastawy z tym, że działa to na odwrót. I nie jest to oczywista oczywistość tak jak napisałeś ponieważ nie każdy użytkownik tego typu sprzętów musi znać się od strony technicznej w jaki sposób działa jego wykrywacz.

Natomiast jeśli chodzi Ci o samo przetwarzanie danych pozyskanych z w/w 28 częstotliwości to owszem układ po analizie wszystkich odebranych sygnałów z poszczególnych kanałów wybiera metodą wybiórczą tylko te sygnały które były lub są najczystsze tj. wolne od nieprawidłowości (przeważnie są to 3 próbki), a z nich po kolejne analizie prezentuje wynik na wyświetlaczu lub w głośniku.

Przepraszam za niefachowość mojej wypowiedzi ale nie jestem w tej dziedzinie fachowcem. Poza tym nie ma sensu wgryzać się głębiej w ideologie systemu ponieważ nie o to tu chodzi.

Zdrów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w wątku o takim tytule jest sens.

Full band" czyli FBS to tricki słowne Minelaba. Wiadomo że nie jest to pełne liniowe pasmo, bo to by wtedy był SZUM :)
Tylko ileś tam składowych pod postacią STAŁEGO przebiegu złożonego z prostokątnych impulsów. Whites robi dokładnie tak samo, przy czym przebieg jest uformowany na maksymalną moc skierowaną na 2 częstotliwości w DFX i 3 częstotliwości w V3, wychodząc ze SŁUSZNEGO założenia, że więcej niż 3 nie ma sensu.
Minelab z całą pewnością nie analizuje wszystkich 28 mozliwych kanałów, bo fizycznie nie zdążyłby i już w ogóle nie dałoby się chodzić z Explorerem. Wtedy musileliby się już zdecydować na statyka :))) Więc najpierw I NA STAŁE AŻ DO WYMUSZENIA ZMIANY PRZEZ OPERATORA wybierane są 2 lub 3 częstotliwości, które będą poddawane w analizie jako elementy układu równań. Z całą pewnością nie wchodzi w grę wybieranie w locie tych wyników pomiarów, które są akurat najmniej zakłócone. Jeśli minelab tak sugeruje, to mija się z prawdą żeby po raz kolejny czarować klientów swoim know-how. Takie wyniki byłyby zupełnie nieskorelowane i nie byłoby szansy na skuteczną (czułą) pracę układu. Natomiast może to zachodzić gdy automatyka ustawiona w tryb auto uzna, że jest to wskazane. Ale wtedy będą (muszą być) efekty chwilowego głuchnięcia.

Niskie częstotliwości poszukiwawcze charakteryzują się najmniejszą ilością zakłóceń gruntowych a więc największym skutecznym zasięgiem" w gruncie a wyższe dają lepsza separację od zakłóceń przemysłowych. Dotyczy to WSZYSTKICH bez wyjątku wykrywaczy i nie jest niczym odkrywczym.
Technika obliczeń zastosowana w minelabach xBS różni się realizacją pomiaru ale obciążona jest dokładnie takimi samymi właściwościami, wadami i zagrożeniami co w przypadku tzw VLF. Nawiasem mówiąc, minelaby xBS też są w rzeczywistości VLF a wśród klasycznych VLF istnieją również konstrukcje operujące na częstotliwości powyżej najwyższej wykorzystywanej w xBS :)
Uzyskany w xBS trick polegający na samoczynnym dostrojeniu do gruntu można dokładnie tak samo i takim samym kosztem obliczeniowym zrealizować w VLF wysyłającym co najmniej 2 częstotliwości pod postacią tradycyjnych sinusoid.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Skoro, jak sam dostrzegłeś, że MLSE wykorzystuje jednocześnie 28 różnych częstotliwości to dlaczego twierdzisz, że analizie podlegają tylko 2-3 z 28 z góry ustalone kanały do końcowego wyniku, po co reszta sygnałów w ogóle jest wysyłana? Gdzie jest sens wykorzystywania 28 częstotliwości skoro tylko te 2-3 częstotliwości poddawane są analizie w związku z tym? Jeśli wykorzystuje 28 różnych częstotliwości w jednym cyklu to chyba jasne jest to, że analiza wszystkich sygnałów metodą dokładną nie jest możliwa ponieważ mamy spore ograniczenia sprzętowe ...który najnormalniej nie wyrobi się w czasie... ale metodą wybiórczą za pomocą specjalnego algorytmu odrzucania można wyłonić te sygnały które są ajbliżej prawdy", a następnie tylko te wybrane sygnały można poddać szczegółowej analizie które posłużą do werdyktu" końcowego.

Podsumowując Minelab z całą pewnością analizuje wszystkie wygenerowane (jak i odebrane) przez siebie sygnały z tym, że analiza ta podzielona jest na dwa etapy: podstawowy i zaawansowany. Dlatego ten sprzęt jest takim mułem jakim jest - choć powiem szczerze nie jest on taki wolny jak co niektórym się może to wydawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jet najprościej, najtaniej (układowo) wysłać jeden stały sygnał, i są najmniejsze problemy z pomiarem. Wiesz jakie by było skomplikowane wytwarzanie do każdej kombinacji innego rodzaju sygnału? Owszem, byłoby to efektywniejsze jeśli chodzi o konsumpcję baterii, bo w obecnej sytuacji sporo energii się marnuje. Ale z punktu widzenia opłacalności i stabilności termicznej całego układu, tak właśnie jest optymalnie, jak jest.
Przy tak słabych sygnałach z jakimi mamy do czynienia dla głębszych celów, nic się nie da odrzucić po pobieżnej analizie" ponieważ liczy się każdy bit. Nawet gdyby minelab dysponował sprzętem pozwalającym mierzyć jednocześnie 28 kanałów pomiarowych (jednocześnie w sensie wymaganej symulacji jednoczesności), to nie byłby w stanie tych wyników nawet oszacować a co dopiero przeliczyć dla poprawnej wstępnej selekcji.
Druga rzecz - nawet gdyby siedział tam cały blok przetworników i procesorów sygnałowych zasilanych akumulatorem ołowiowym, i zdążył z tymi pomiarami i obliczeniami, to przejście z jednego na drugi zestaw wyników pomiarowych spowodowałoby trudną, graniczącą z niemożliwą (do eliminacji), nieciągłość wyników obliczeń. Każde przejście wymagałoby zmniejszenia czułości (aby nie wzbudzać fałszywego alarmu) a więc chwilowe poważne ogłuchnięcie wykrywacza. To wszystko jest nieefektywny pomysł. Dlatego z pewnością po początkowym wybraniu tych (zapewne) 2 czy 3 częstotliwości detektorów, nic już dodatkowo nie jest zmieniane ANI ANALIZOWANE. Chyba że producent zdecydował się na okresowe głuchniecie wykrywacza, o którym użytkownik nie wie, żeby miał lepsze samopoczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia z wykrywaczy Minelab.Niema nic do siebie każda wersja Minelaba po prostu jest inna quattro nogi mi w dupę wchodziły znajdował coś nic szczególnego ,safari polecam bardzo ładnie wyciąga z ziemi explorer używam teraz ,zwrócił mi się z nawiązką polecam szczerze chociaz e-trac jest jeszcze lepszy i nikt mnie nie przekona że inny jest lepszy że niby Minelab jest przereklamowany.poprostu na inną firmę nie zamienię.Fishery czy rutusy garetty bądżmy szczerzy tańsze ale i płytsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą Adam. Minelaby możne są drogie ale za jakość się płaci :) Moj explorerek się już tez zwrócił tak.

Ja proponuje odpuścić sobie dyskusje na tematy techniczne nie prowadzące do nikad panie Brzeczyszykiewicz. Wymiana doświadczeń to nie znaczy za wszelka cenę udowadnianie ze mileaby są słabsze od rutusa bo ty go masz.

W tym wątku miałem na celu wymianie doświadczeń UŻYTKOWNIKÓW minelabow Explorerow, cos w rodaju tematu o sovergine gt.


Dotsalem Priva VanWorden :)


Pozdrawiam FG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam
Postanowiłem wtrącić się do dyskusji ponieważ od pewnego czasu ( 7-msc) posiadam ŚPIEWAKA czyt Explorera.
Moje wrażenia po pierwszym wyjściu były nie do opisania totalne wkur..!!!!!! jak mogłem wydać 4000 zł na takie gówno (nadmieniam że nie posiadałem instrukcji) ale postanowiłem dać mu szansę i w tej chwili jestem z niego zadowolony.

Jest prawie tak jak mówi festungGlogau wypady z innymi wykrywaczami pokazują wyższość Explorera nad innymi np garretem czy f-75.

Kiedyś wyczytałem że SE nie szuka militarki guzik prawda jest tak samo dobry do militarki jak do monet o czym sam się kilka krotnie przekonałem.

Jedyny problem jaki mi sprawiał to mocno zaśmiecony teren ale i z tym sobie poradziłem zmniejszając Gain.

Fakt jest jeden nie jest to wykrywacz dla początkujących ponieważ początki są bardzo trudne jego ustawienia sprawiają naprawdę dużo trudności

Wady według mnie to ergonomia i wyważenie aczkolwiek można się przyzwyczaić

Tego wykrywacza nie doceniają ludzie którzy się go boją ponieważ samo włączenie i szukanie w opcji włącz i szukaj" na pewno nie pokaże jego prawdziwych zalet wykrywacz ten poznaje się po przez długie godziny spędzone w lesie i ciągłe mieszanie i przestawianie w menu

PS: ile wykrywaczy tylu właścicieli a żaden się nie przyzna że wyłożył kasę i jego wykrywacz okazał sie do dupupy a po co niech inny też wywali nie będę sam :-) ale już taka mentalność Polaka ja z mojego śpiewaczka jestyem zajebiście zadowolony i po mimo ciężkich początków teraz nie zamieniłbym go na nic innego

PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sowikX - jeżeli masz coś do powiedzenia w temacie Explorera, to zrób to w cywilizowany sposób - a nie jak dziad spod budki z piwem.

Na Forum szanujemy mowę ojczystą i jeżeli ty też się do tego zastosujesz, twój post ma szansę ukazać się na Forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę nie wiem czym uraziła cię moja wypowiedź ale jedyne słowo jakiego tam użyłem to to zajebiście" a dla twoijej wiedzy od kilku lat słowo to jest wpisywane do słownika Języka Polskiego jako wyższa forma słowa fajnie" Więc albo zabolała cię moja wypowiedź w kwestii tego że polak to świnia i nie pomoże drugiemu w wyborze albo prawdziwy z ciebie TYFUS bo na waszym forum czytałem o wiele gorsze wypowiedzi i nikt nikomu za to wypowiedzi nie blokował pozdrawiam tyfusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie interesuje mnie co jest w słowniku - na marginesie jest tam mowa nawet o nabiale i podrobach męskich.

Skoro nie zrozumiałeś, że na Forum szanujemy mowę ojczystą to masz problem.

za to i za wycieczki do mojej osoby otrzymujesz nagrodę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Explorer XS, ja preferuje takie ustawienia:
IRON MASK -7
GAIN 8
RESPONSE: NORMAL
RECOVER: FAST na pola(nieprawda że nie daje rady na śmietnikach, sprawdzone)
SOUNDS: CONDUCT
VARIABILITY:8
LIMITS:10
THRESHOLD: NAJNIŻSZY SŁYSZALNY PRÓG (CHYBA 6)
DISPLAY: SMART
SENSITIVITY: AUTO, zazwyczaj czułość 18-32, w zależności od miejsca
NOISE CANCEL: w każdym nowym terenie i przy każdej zmianie ustawienia
Chodzę na słuchawkach
To tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że discrim mam ustawione na clear" i jeżeli nie jestem pewny co do sygnału przełączam sobie przyciskiem detect" i jeżeli krzyżyk jest w lewym górnym rogu to jest to żelastwo. Można sobie ustawić taką podwójną dyskryminację :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja na innych nie chodziłem ustawieniach jakoś nie chciało mi się kombinować przestawiając na coś innego miałem obawy że coś ominę.Także moje ustawienia to sens... ręcznie,disc...na nail i co ważne głębokość deep i wolno poruszać się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie