Skocz do zawartości

Orneta - arsenał z II WŚ w mieszkaniu


matteus

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym z orneckich mieszkań policjanci znaleźli arsenał broni pochodzącej z czasów II wojny światowej. Kolekcjonerzy" broni odpowiedzą za jej nielegalne posiadanie przed sądem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- W środę policjanci z Ornety wspólnie z z pirotechnikami z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie oraz funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego w godzinach porannych zapukali do jednego z orneckich mieszkań. Policjanci wcześniej ustalili, że w tym mieszkaniu może znajdować się większa ilość broni i amunicji. W wyniku przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych 46-letniego mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli osiem sztuk broni w całości z bagnetami, naboje i łuski po nabojach, różne elementy składowe broni, rozbrojone pociski artyleryjskie, oraz inne militaria pochodzące z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 46 i 20 lat. Cały arsenał został zabezpieczony przez funkcjonariuszy - mówi Mariola Ostaszewska z biura prasowego KWP w Olsztynie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni przy użyciu wykrywacza metalu odnajdowali broń i amunicję w ziemi, a następnie przechowywali ją w miejscu zamieszkania. Za posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają także, czy istniało realne zagrożenie życia i zdrowia innych osób.
(zdjęcie w artykule źródłowym)

Źródło:
http://orneta.wm.pl/77857,Arsenal-broni-z-czasow-II-wojny-swiatowej-w-mieszkaniu.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Uprzejmie donoszę,że będąc u sąsiada Heńka.K po szklankę cukru,zobaczyłem kątem oka z przedpokoju karabiny na ścianie w salunie.Jako,że jestem nad wyraz prawowitym obywatelem,a także z troski o życie sąsiada tudzież innych mieszkańców proszę o interwencje w sprawie tego terrorysty i mafioza.
Nadmieniam również,że informacja ta nie jest spowodowana zawiścią o nowy samochód Heńka,ani nawet o to,że wisi mi 150zł od dwóch miesięcy i podrywał żonę na weselu."

Policjanci wcześniej ustalili, że w tym mieszkaniu może znajdować się większa ilość broni i amunicji"

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prawidłowo ....
Współczuje sąsiadom tegoż kolekcjonera" nieswiadomym takiego swiatowej sławy kolejnego specjalisty"podczas rozbrajania tych pocisków artyleryjskich-normalnie brak elementarnego poczucia odpowiedzialnosci za zycie innych(bo jego raczej niewiele warte...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@micross a gdzie pisało że rozbrajał w domu pociski!? Może kupił skorupę na allegeo,a może zwyczajnie znalazł już pustą. Wkurzasz mnie swoimi debilnymi twierdzeniami a jeszcze bardziej że masz nikłą wiedzę w tym temacie a zabierasz głos. Pismak też twojego pokroju.Sprawy jeszcze nie było ale ty już wydałeś wyrok. A może to ty rozkręcasz w domu pociski a na forum biadolisz aby odwrócić od siebie odwagę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem za grzebaniem przy rozrywkach i potępiam napychanie piwnic niewybuchami ale gość przesadza.W każdym wątku tego typu wydaje wyroki na ludzi o których nic nie wie a w tekst pismaka wierzy jak w Biblię. Kto jest trochę w temacie to wie że puste skorupy można spotkać wszędzie i wcale nie trzeba ryzykować życia swojego i innych aby takowy pusty pocisk posiąść. Tępy pismak zobaczył lub ktoś powiedział źe skorupy są puste i zaraz upiększył fakt słowem ,,rozbrojone,, co bardzo przypadło microssowi do gustu bo mógł zacząć snuć swoje bzdurne teoryjki o facecie z młotkiem który rozbraja niewybuch tłukąc go raz po raz w szopie,za którą spaceruje sąsiad z dziećmi. Ręce opadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz kolego karabin ...tu jest Twój problem bo zajmujesz atakami" ad personam a nie interesuje Cie sam problem tzn: jak to sie dzieje ze skorupy" nim staną sie eksponatami są przeważnie ozbrajane" nie zawsze przez specjalistów ....
Specjalisci rozbrajają takie zabawki na poligonie a nie w szopach,domach,mieszkaniach ,piwnicach czy garazach o czym czesto dowiadujemy sie z mediów jak cos im nie wyjdzie ....
(ludziska" dostają info" ze kazdy zbieracz-poszukiwacz to potencjalny arsenał pocisków w domu)
Przemysl to czasem i sie mnie nie czepiaj jak juz kiedys cie o to prosiłem ,zajmuj sie problemem nie mną ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikross tak cie czytam i stwierdzam ze pieprzysz głupoty niczym nowo przyjety ...chcesz namiar na dziure pelna wybebeszonych springow, albo podobna dziure w ktorej leza puste skorupy z ruskich ogorków 82 mm ??? nie potrafi do ciebie dotrzec prawda ze pusta skorupa pocisku artyleryjskiego, czy granatu to nie jest żadne rzadkie znalezisko ???? sam trzymam kilka takich skorup wyczyszczonych i wypolerowanych w charakterze ozdób ( wyglądaja bardzo dekoracyjnie) i zapewniam cie ze zadnej z nich nie wybebeszalem w piwnicy" bo nie bylo takiej potrzeby, bowiem juz w momencie znalezienia były puste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@micross,kolejny przejaw dyletanctwa w tym temacie!
1) Saperzy niczego nie rozbrajają! Saperzy podjęte niewybuchy detonują na poligonie bez ingerencji w ich wnętrza!

2) Jeszcze w czasie wojny materiały wybuchowe z pocisków pozyskiwali partyzanci jak i sami żołnierze.

3) Po wojnie pozyskaniem materiałów trudniła się ludność.

4)można trafić skorupy z pocisków agitacyjnych lub dymnych

5) U mojej prababki skorupy wystawały z fundamentów,dodawali jako zbrojenie.

6) W Podkarpackiem widziałem kapliczkę przydrożną obłożoną na sztorc radzieckimi pociskami

7) Nie robię wycieczek personalnych a jedynie zwracam Tobie uwagę abyś powstrzymał się od komentöw skazując i oceniając ludzi których nie znasz,jak również wypisywania farmazonów nt niewybuchów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma mowy o skorupach a jedynie o pociskach artyleryjskich rozbrojonych a to inna bajka niż skorupy czy ktos z was to pojmuje ?
Policjanci wcześniej ustalili, że w tym mieszkaniu może znajdować się większa ilość broni i amunicji. W wyniku przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych 46-letniego mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli osiem sztuk broni w całości z bagnetami, naboje i łuski po nabojach, różne elementy składowe broni, rozbrojone pociski artyleryjskie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze czym wiecej bedzie o odkrywcach (zbieraczach pocisków artyleryjskich w swoich kolekcjach) tym wieksza bedzie niechęc i aprobata czegokolwiek poszukiwania w ziemi przez swiatowej sławy specjalistów i kolekcjonerów" wsród ludzi w terenie...czym wiecej takich wypadków" w mediach tym gorzej ...
Szczerze powiedziawszy niechciałbym miec za sąsiada takiego kolekcjonera" po którym nie wiadomo co do domu przywlecze mimo ze...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micross a co za zabobon że wszyscy odkrywcy i poszukiwacze zbierają nie wybuchy w domu czy w piwnicy?Jak do tego doszedłeś?Bo dla mnie to nie pojęte duża ilość osób które znam zbiera kolorki i inne pierdoły kolorowe i małe militaria.
Nie mierz wszystkich swoją miarą ! Czepiasz się i tyle po wypowiedzi wnioskuje że jest zatroskanym starszym obywatelem.Który może uczciwie donieść na sąsiada którego widuje z piszczałką na klatce przez judasza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki z ornety , nie rozbrajali nic itp , wszystko mieli bezpieczne nie osądzajce ich i nie wymyslajcie głupot . tak sie składa ze ich znam , pewnie i do mnie zapukają znając zycie :) oni akurat zbierali bron i to było ich ryzyko niestety którego swiadomie sie podjeli . Osobiscie jako rodzic myslał bym o rodzinie i o konsekwencjach takiej wpadki. mnie to osobicie rozwaliło i likwiduje całą kolekcje zeby nie było głupiego ciagania po komendach itp . Trzeba zbierac znaczki jak widze ......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie