Skocz do zawartości

Przepisy kulinarne


sonicsquad

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie ma się pomysłu na coś ciekawego to podaję przepis na szybki i naprawdę smaczne dani:

Składniki:
- makaron -pół standardoej paczki (nie pytajcie mnie jaka to standardowa - nie znam sie)

- 0,5 kg warzyw - mieszanka mrożonek

Przyprawy:
- sól
- pieprz
- goździki
- tymianek

Warzywa podsmażyć w rondelku ze wszystkimi przyprawami. Na paczkę 500 g warzyw dodać 7-10 główek(kwiatków) goździków, 2-3 szczypty tymianku, sól i pieprz. Można dobrze doprawić, gdyż po dodaniu makaronu smak się rozchodzi.

W sumie żadna tu filozofia, gwoździem programu są goździki i tymianek, które dają tak rewelacyjny efekt zapachowy, że jak sobie przypomnę ten zapach to mi ślinka cieknie, a o smaku przekonajcie się sami :) pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Potrawka z dziczyzny - SKŁADNIKI:

50 dag łopatki z dzika
3-4 duże ząbki czosnku
2 liście laurowe
6 ziarenek jałowca
5 ziaren ziela angielskiego
100 ml oleju rzepakowego
2 łyżki octu winnego
3-4 łyżki przyprawy do dziczyzny np przyprawy do mięs Knorra)
sól
Ziemniaczki pieczone:
500g ziemniaków
masło
czosnek
koperek
przyprawy

Ziemniaczki gotujemy na pół miękko w osolonej wodzie.
Odcedzone układamy na blaszce do ciasta, polewamy rozpuszczonym masłem. Dodajemy koperek i przyprawy do smaku (np pieprz czy papryka). Przykrywamy wszystko folią amelinową".

Łopatkę czyścimy, kroimy w niewielką kostkę. Do oleju dodajemy ocet winny, przyprawę do mięs, liście laurowe, ziele angielskie, jałowiec oraz obrany i pokrojony w talarki czosnek, dokładnie mieszamy. Marynatą zalewamy mięso, mieszamy, wkładamy do lodówki na co najmniej 24 godziny. Po upływie tego czasu mięso przesmażamy na rumiano na rozgrzanej patelni. Podlewamy odrobiną wody i dusimy na wolnym ogniu 30 minut.
W tym czasie do piekarnika wkładamy blaszkę z ziemniaczkami i pieczemy razem także około 30 minut.

Smacznego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Postanowiłem pokusic się na własnoręczne wykonanie paprykarza
na jutrzejszego Sylwestra.
Przyjeżdża Śwagier z Małżonką zobaczymy czy przeżyją ;)
Relacje zdam po Nowym Roku, jak przeżyję ;))
A póki co wszystkim odkrywczym kucharzom życzę Szczęśliwego Nowego Roku,
odkrywczym kucharkom też życzę, oczywiście :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H- unia zezłomowała Nasze, i tak w złomie statki" za małą sieć dorsza. Co cwańszy trzyma łajbę bo jak nie wypłynie to dostanie dotacje". Sąsiedzi korzystają bo w bałtyku nie brakuje.
Proponuje paprykarz szczeciński, produkowany w Gdyni,, z ryb z zagranicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
co do paprykarza to z makreli za bardzo wędzonką podjeżdżało, teraz przymierzam się aby zrobić z fileta, zobaczymy...

ale
Koledzy mam fanta w postaci strusiego jaja, dostałem je od gościa któremu niedawno u siebie na posesji ptaszysko przetrzymałem jak dał nogę(pazur)z zagrody :))

podrzućcie jakiś przepis, oprócz jajecznicy oczywiście:)

a puki co idę po wiertarkę co by zawartość upuścić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodkie to jedynie jem - nie robię :)

Co do mojego ulubionego mięcha - ostatnio coś wyczytałem i spróbowałem i polecam.

Kotleciki mielone każdy chyba robił więc przepis zbędny. Jak mamy gotowe karminadle (tak po śluńsku) - troszkę większe obtaczamy je w rozklepanym jajku a potem w potartych na tarce na grubo ziemniakach. Smażymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja paprykarz robię tak.

Filety z morszczuka, solę, pieprzę, można dodać przyprawy do ryb i smażę szybko na patelni. W garnku na maśle duszę cebulę, jak już zmięknie, dorzucam, pokrojonego fileta, mieszam i chwilę duszę razem. Do tego wszystkiego dorzucam ryż ugotowany wcześniej, wlewam sos pomidorowy, taki w małych kartonikach. Musi być go dużo, część wyparuje, a reszta zgęstnieje. Przyprawiam słodką papryką w dużych ilościach i szczyptą ostrej papryki, nie lubię ostrych potraw, więc szczypta wystarczy. Na koniec dodaję koncentrat pomidorowy, tylko do zabarwienia na bardziej czerwony, 10 min duszenia i jest gotowy. Super na ciepło, że nie wspomnę o zimnym na kanapce.

4-5 filetów z morszczuka
woreczek ryżu
dwie duże cebule
kartonik przecieru pomidorowego
2 łyżki koncetratu pomidorowego
sól, pieprz, paczka słodkiej papryki

W smaku najbliżej mu do paprykarza szczecińskiego, ale tego sprzed 15 lat. Jeśli ktos pamięta, to wie o czym mówię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie