Skocz do zawartości

Carskie klamry grawerowane-trawione


danieloff

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kopi, a można trochę mniej tajemniczo? Z tą fleksografią to dla mnie za trudne - czy chodzi o techniczną możliwość aśmowej" produkcji tych klamer? Przeważnie, jak pojawiają się nowe kopie, to w krótkim czasie wychodzi" ich trochę na giełdach i Allegro. Tymczasem tych nie widuje się za wiele, kosztowało mnie sporo zachodu załatwienie fotek kilku znanych egzemplarzy, w dodatku były one pozyskiwane" na przestrzeni wielu lat. Dziwna sprawa z tymi trawionymi klamerkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą fleksografią ...
-> nanoszenie wielokrotne identycznego rysunku...

rewersy sugerują różne wykonania

a rysunki są zgodne...

(gdyby to był 1944" i Niemcy" - to bym pomyślał, że chodzi o rozśrodkowanie i przeniesienie produkcji na rzemiosło)

--------------
nad jedną klamrą jeszcze pomyślimy - tą, która odbiega od normy
nie mam już pierwotnego przekonania o fałszywości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

˝Precyzja rysunku orła raczej wyklucza odlew˝
nie mam pojęcia jak wykonano klamrę ale widziałem kiedyś odlewaną kopię 5 guldenówki gdańskiej,bez dobrej lupy (przynajmniej mi laikowi)trudno było ją odróżnić od oryginału,techniki są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nevermore72
...По моему в прошлом году обсуждали подобные пряги. К консенсусу не пришли. Моё мнение-делали травлением в крупных центрах по изготовлению изделий из металла: Нижегородской губ (города Павлово, Ворсма, Вача) и в Златоусте...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak u nas - na dwoje babka wróżyła... Mam też opinie dwóch innych znajomych kolekcjonerów z Rosji - ich zdaniem moja klamra wygląda na oryginalną. Przyjąłem to do wiadomości, ale jednak nadal traktuję ją jako kopię. Wygląda na to, że były rzeczywiście takie klamry i współcześnie ktoś zaczął je kopiować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
...A jak wobec tego wytłumaczyć dziwny wygląd rewersów niektórych z tych klamer, typowy dla współczesnych kopii postarzanych kwasem? Choćby tej mojej?...
działanie kwasu - w obu przypadkach

Huk się trochę rozpędził z tym grawerowaniem"

techniką było trawienie
obróbka mechaniczna dotyczyła polerowania granicy - obszar trawiony - nietrawiony" i oczywiście po całości"

grawerowanie - jako proces technologiczny - jest sprzeczny z celowością zastosowania trawienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie