Skocz do zawartości

Pz.Kpfw IV Ausf.J z Kluczewa - konserwacja


sil3nt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 338
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak mnie zastanawia: jakie są plany w sprawie osłon kadłuba?
Mam na myśli będą wykonane z blachy czy z siatki (tzw. Thoma-Schurzen)?

Inna rzecz która mnie zastanawia dotyczy zdjęcia z 05:12:43.

Dlaczego mimo że wieża nie została zamknięta jest ona obudowywana osłonami? Może się czepiam, ale według mojej logiki powinno się najpierw zamknąć wieżę i (ewentualnie) dodać zasobnik z tyłu wieży... A właśnie: będzie zasobnik do tego czołgu czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to czy będzie w stanie teraz lub w przyszlosci poruszać się samodzielnie nawet z silnikiem zastępczym czy stan na to już nie pozwala? Jakie są dalsze plany co do tej IV bo widać ogrom pracy włożony w posklejanie tych puzzli pozdr;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jacku ja nie jestem specjalistą w tym temacie dlatego pytam takie osoby jak Pan;).Jak ktoś chcę to można wszystko uruchomic to tylko kwestia kasy i tego ile czego ma zostać z oryginału. Osobiście uważam że ciekawie to wygląda jak wewnętrzna część pozostanie ze śladami tego co się wydarzyło. Serce jednak by chciało żeby śmiała po polach jak dawniej lecz czasami trudno pogodzić wszystkie sprawy.Proszę się nie obrażać że tak czasami pytam bo przecież od tego jest forum a w tych czasach to jest taka technika ze praktycznie wszystko można zregenerować zreperować lub dorobić pytanie tylko czy to ma sens pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejne fotografie z trwającej aktualnie odbudowy niemieckiego czołgu średniego Pz.Kpfw. IV Ausf. J z kolekcji Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, w której mamy swój udział. Pojazd jeszcze znajduje się w warsztacie Pana Artura Zysa w Pławcach, ale już w pierwszych dniach sierpnia będzie go można zobaczyć na wystawie głównej MOP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęła się już Operacja Panzer IV. Trwają przygotowania do przewiezienia odnalezionego w Kluczewie i złożonego w Poznaniu niemieckiego czołgu. Będzie to jedyny tego rodzaju eksponat, biorący w dodatku udział w walkach na terenie obecnej Polski w czasie II wojny światowej, w polskich muzeach. Czołg stanie w środkowej części wystawy, gdzie ustawi go 60-tonowy dźwig. Planowo, powinien dotrzeć do muzeum we wtorek. Operację nadzoruje dyrektor muzeum Aleksander Ostasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś w tym muzeum, pamiętam, że nieźle prezentował się sprzęt pancerny, ustawiony w jednym szeregu, pojazd obok pojazdu. Ale już wtedy, widać było ciasnotę i brak przestrzeni ekspozycyjnej. Te wszystkie pojazdy i ten panzer powinny stanąć jednak pod dachem, bo po prostu szkoda ich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie