Jump to content

Na co zwracać uwagę przy kupnie używanego sprzętu


Przemko113

Recommended Posts

Na co zwracać uwagę podczas kupowania używek, w różnego rodzaju aukcjach internetowych, gdy nie mamy możliwości osobistego przetestowania sprzętu . Jakie pytania należy sprzedawcy żeby nie dać się zrobić w przysłowiowego balona? Pytam bo niedługo mam zamiar zmienić sprzęt, a poza tym ten temat może się okazać przydatny również dla innych przyszłych kupujących.
Link to comment
Share on other sites

Przy zakupie używanego sprzętu najlepiej ten sprzęt mieć w rękach po pierwsze zdarza się że używki mają luzy co naprawdę utrudnia pracę w terenie,rzecz druga to cewka czy niema przetarć i oczywiście kabel czy nie jest pękniety naprawdę drobna dziurka może tyle zdziałać że wykrywacz będzie się wzbudzał przy wilgoci niepotrzebnie no i rzecz ważna elektronika wlutowany nieodpowiedni opornik daje slabsze rezultaty,reszta to kosmetyka jeden dba o wykrywacz jak o autko inny nie ,na allledrogo sprzedaję minelaba w 100 sprawny polecam i pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli natomiast nie mamy możliwości sprawdzenia sprzętu na żywo, warto również poprosić sprzedającego o dodatkowe (szczegółowe) zdjęcia, których nie mieliśmy okazji zobaczyć na aukcji. Zdjęcia te najlepiej jakby obejmowały (jeżeli chodzi o detektor) cewkę, z dołu jak i z góry, obudowę elektroniki oraz łączenie poszczególnych części.

Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
kometes to są zabobony..... Poprosić sprzedającego o wystawienie na Allegro- sprzedawca poda cenę wyższą o prowizję ale dzięki temu jesteśmy objęci programem Allegro dodatkowo płacimy przez PayU i ewentualnie mamy zwracany koszt przesyłki ... tak w wielkim skrócie.
Sam opis na allegro nie sugeruje że jest wszystko ok ze sprzętem, może się okazać, ze a to kabel ma uszkodzenie oplotu, a to podłokietnik połamany lub elektronika nie działa prawidłowo..... W takich przypadkach zgłaszamy sprzedającemu nasze uwagi z tytułu niezgodności towaru z usługą, informujemy też allegro, które rozważy czy należy nam się zwrot pieniędzy, czy sami musimy ubiegać się o reperację, obniżenie ceny lub rozwiązanie umowy na podstawie przepisów KC. O wiele łatwiej jest w przypadku, gdy sprzedawca prowadzi działalność gospodarczą, wtedy mają zastosowania przepisy konsumenckie www.ezakupy.uokik.gov.pl, jeśli jest osobą prywatną stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego od art 556 i następne.
Co do kosztów: w przypadku reklamacji na nasz koszt wysyłamy wadliwą rzecz, sprzedawca odsyła nam dobą na swój. W przypadku odstąpienia od umowy, koszty pism, wysyłki towaru ponosi sprzedawca.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
1 kiedy był kupiony
2 foto cewki sztycy wyświetlacza i gniazda do kabla cewki
3 czy jest gwarancja, niektórzy producenci Daja gwarancje na produkt w Minelabie trzeba się zarejestrowac na www.Minelab.com podać nr seryjny itp i jest
4 kupuje za pobraniem zawsze mamy prawo sprawdzić zawartość paczki
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Witam , czasem sprzęt używany jest dobrej jakości i bez efektów ubocznych , w zależności kto i jak go używał , trafiają też się wady fabryczne w nowym sprzęcie , czyli wada cewki , choć wykrywacz działa dobrze to minusem jest wzbudzanie cewki , dotyk liści , trawy , dłoni a nawet poruszanie dłonią koło cewki w odległości 2 , 3 centymetrów , nigdy wcześniej (mając dwa huntery)nowy i używany , cewka nie wzbudzała się aż tak dziwnie , robiąc fałszywe dzwięki https://youtu.be/UyIqHkwusMg , Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Jak kupujesz to pierwsza sprawa kupuj od gościa z którym spotkasz się na wizji i możesz go razem z nim przetestować . O ile się da. Jak się nie da to ważna sprawa kupując przez OLX , Allegro itp serwisy sprzedaży poproś o dokładny opis co działa lub co jest już uszkodzone . ważna sprawa aby sprzedający dał ci gwarancje 14 dniową na testowanie z możliwością zwrotu. ale to jest tylko dobra wola sprzedającego . Obecnie Alledrogo wycofało się z ochrony klienta który nie kupuje od sprzedawcy firmowego . Czyli jak kupujemy na Allegro Lokalnie a tak większość się będzie pozbywać używanego sprzętu to nie mamy żadnej ochrony Allegro to raz i nie ma żadnego zwrotu .Allegro właśnie wypięło się na wszelką pomoc dla klienta w sprzedaży niefirmowej . Owszem prowizję pobierają ale klient jest w ogólnych tarapatach jak coś będzie nie tak . Dlatego teraz to najlepiej odbiór osobisty i dokładne dogadanie się z spisaniem umowy cywilnoprawnej.  O tym co kupić nie będę pisał bo to już trzeba wiedzieć co nam jest potrzebne .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information