Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

DOMILUD PL

Zamordowani strzałem w tył głowy

Recommended Posts

Ukraińscy archeolodzy odkryli w grodzisku Wali we Włodzimierzu Wołyńskim masowe groby Polaków zamordowanych przez NKWD w okresie I. okupacji (1939-1941).

Około tysiąc ofiar zamordowano w sposób znany z Katynia – strzałem w potylicę. Na razie badano miejsce za pomocą radaru i na podstawie uzyskanych wyników oszacowano liczbę ofiar. Możliwe, że są to osoby z tzw. Ukraińskiej Listy Katyńskiej.

Jeszcze w 1997 roku znaleziono na tym terenie 98 ofiar zamordowanych strzałami w tył głowy. Znalezione wówczas dokumenty wskazywały, iż chodziło o wojskowych i policjantów.

W 2009 roku archeolodzy prowadzili tu prace wyniki pierwszych badań opublikowali w raporcie z 2010 roku.

http://niezalezna.pl/9276-zamordowani-strzalem-w-tyl-glowy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poszukaj też pod Ostaszków i Kozielsk, nie wiem czemu tylko Katyń stał się sławny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jeżeli tak jak i Niezależni wykonuje się ruchy polityczne to nie ma się czemu dziwić, ci dziwacy lecą po chamsku po trumnach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kol Mac nie masz racji pisząc o ruchach politycznych Niezależnych .Katyń to najbardziej znane miejsce z relacji,i publikacji, stało się po prostu symbolem pomordowanych.Dobrze że rejestruje się wspomnienia naocznych świadków bo coraz ich mniej.Za komunę taki świadek byłby wrogiem wieczystej przyjażni polsko rosyjskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mac nie pasuje ci z Niezależnej to masz z lokalnej, a jeśli i to nie podejdzie to poszukam dalej. I proszę o uwagi merytoryczne bez zbędnych komentarzy. Jeżeli masz coś nowego z Ostaszkowa czy Kozielska to po prostu wrzuć, a nie gardłuj.

Grodzisko we Włodzimierzu Wołyńskim skrywa masowe groby Polaków rozstrzelanych przez NKWD w latach 1939-1941

Ukraińscy archeolodzy potwierdzają nasze informacje. Grodzisko we Włodzimierzu Wołyńskim skrywa masowe groby Polaków rozstrzelanych przez NKWD w latach 1939-1941. Wg przeprowadzonych badań georadarem może tam być pogrzebanych około tysiąca naszych rodaków. Jest to zatem jedno z największych miejsc kaźni dokonanej na Polakach przez Sowietów. Już w 2008 roku informowaliśmy opinię publiczną, że Włodzimierz skrywa olbrzymią liczbę ofiar, że być może są to pomordowani z tzw. Ukraińskiej Listy Katyńskiej

W 1997 roku na terenie grodziska Włodzimierza Wołyńskiego (ok 20 km od granicy z Polską) przeprowadzono badania archeologiczne w wyniku, których znaleziono szczątki 98 osób pomordowanych strzałem w tył głowy. Znalezione przedmioty jednoznacznie wskazywały na fakt, że większość ofiar to byli polscy wojskowi, policjanci. Znaleziono również guzik harcerski. Wśród ofiar byli cywile."

http://www.wpolityce.pl/view/10515/Grodzisko_we_Wlodzimierzu_Wolynskim_skrywa_masowe_groby_Polakow_rozstrzelanych_przez_NKWD_w_latach_1939_1941.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tutaj dodatkowo film z badań
http://www.itvl.pl/news/masowe-groby-ofiar-nkwd-we-wlodzimierzu-wolynskim---zamordowano-blisko-1000-polakow

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information