Skocz do zawartości

Depozytowa niedziela.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zdjęcia reszty porcelany postaram się dodać w piątek bo naprawdę jest co myć.Około stu talerzy ,talerzyków oraz innych naczyń..które cieszą oko.Depozyt był prawdopodobnie z leśniczówki,ponieważ w dokumentach są rachunki na robotników w tym parę polskich nazwisk,rachunki za maszyny i narzędzia oraz listy z frontu.Ciekawy zbiór tylko w opłakanym stanie.Przy dokumentach znalazło się nawet wieczne pióro w dobrym stanie oraz kilka ołówków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma reguły..Ostatnie dwa zestawy depozytów to czysty przypadek..Każdy człowiek,czy rodzina miała inny punkt odniesienia,jednemu spodobała się grusza innemu duży głaz a inny schował w szczerym polu..Więc naprawdę nie ma reguły, nie ma nic za darmo,żebym zliczył wszystkie kilometry szukając znajd to parę razy doszedłbym do Częstochowy i wrócił.Kto szuka ten znajdzie i trochę szczęścia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
ładne depozyty pogratulować, a mam jeszcze pytanie GEORG101 mówisz że najlepiej szukać w laskach które znajdują sie jak najbliżej zabudowań np wsi ? albo małych zagajnikach które też sie znajdują się na starych mapach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa razy wykopałem ale pusty ale to przypadkiem chciałbym żeby GEORG101 napisał czy laski przy samych wsiach i małe zagajniki jak naj bliżej zabudowań mogą być miejscami depozytów bo ja wykopałem te puste ale daleko od cywilizacji i nie wiem czy to było depo czy puste baniaki jakieś tylko jak mozna prosze o rade ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Na początku gratulację i życzę dalszych trafień;)
W całości zgodzę się z GEORG101 , są oczywiście charakterystyczne miejsca ,lecz tu większość zależy od szczęścia i od odpowiedniej oceny sytuacji. Ja dwa razy trafiłem już opróżnione schowki , raz garnek , a raz kankę. Za trzecim razem wykopałem skrzynkę metalową, dość dużą , więc chyba po amonicji. Takiej zawartości życzę każdemu , sama porcelana i dwie pary obuwia damskiego+zestaw do higieny męskiej. Trafiłem to na skarpie w lesie , niedaleko drogi asfaltowej , około 1,5 km od najbliższych zabudowań. więc jak sami widzicie , nie ma reguły.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie