Skocz do zawartości

Częstotliwość czy zasięg?


Szukanko

Rekomendowane odpowiedzi

sza.man, ale Rutus wyraźnie napisał, że w poszczególnych sprzętach wystąpią różnicę. Jeśli coś jest czułe na niskiej częstotliwości to wcale nie znaczy, że inny sprzęt będzie równie czuły. Chyba właśnie z tego powodu nie traktuje się należycie niskich częstotliwości bo producenci idą za modą i lansują te wysokie, w taki sam sposób jak np. sondy pajączki;-) Ale między nami zdradzę Ci, że z taką cewką o której piszesz pewne miejscówki byłyby z Terrą wyczyszczone lepiej niż papieska tiara w niedzielę;-) Niestety, producent zlał ten model nie dając nam więcej cewek:(

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ukochana terra zainspirowała mnie do tego pytania.Bo teoretycznie taka duża, niskoczęstotliwosciowa cewka powinna być kosą na talary ale z jakiegos względu nikt takich wykrywaczy nie robi i pewnie powód jest bardziej złożony niż >ogólna tendencja<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna być" tylko jest kosą na talary, z którą równać się mogą tylko wieloczęstotliwościowce Minelaba. To, że nie zrobiono więcej cewek ani nie pozwolono na produkcję tzw. aftermarketów", udowadnia nam niestety, że dla Minelaba liczy sie krótkotrwały efekt sprzedażowy a nie faktyczny interes poszukiwaczy.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz problemów technicznych które jakoś można zawsze obejść podejrzewam kwestie finansowe. Zapotrzebowanie na taką sondę zapewne jest po prostu niestety zbyt małe by produkcja była opłacalna. A inna sprawa ,ze cewka o średnicy rzędu 30 cm ,użyta w detektorze dynamicznym może nie dawać oczekiwanego wzrostu zasięgu , za to będzie ciężka i nieporęczna. Generalnie moim zdaniem niewypał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz problem jest w tym, że do każdej innej częstotliwości w Xterrze Minelab zrobił taką cewkę w wersji DD, także tu trochę zlali klientów zostawiając ich jedynie z 9cio calowym koncentrykiem. Były też propozycje produkcji tych cewek od niezależnych producentów (SunRay i Detech), ale Minelab nie wyraził na to zgody.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Widzę,że swoim pytaniem wywołałem bardzo ożywioną dyskusję.Cieszy mnie to bardzo ponieważ jest bardzo interesująca.Korzystając z okazji mam kilka pytań do rutusa a mianowicie: czy nowy moneciak będzie miał zasięgi porównywalne do Argo?Czy będzie miał także statyk z identyfikacją?Czy wyjdzie będzie go można kupić już na początku maja br.?Ile będzie ważył?Czy przewiduje wypuszczenie cewki DD do Ago dorównującej zasięgami do standardowego koncentryka?Jakie dokładnie funkcje spełniają filtry w Argo poza tym,że jak sama nazwa mówi filtrują.Chodzi mi o bardziej obrazowy opis ich działania.

Pytanie do Van-a:kiedy można się spodziewać twojego testu Argo?Masz fajne forum i z zapałem czytam wszelkie testy wykrywek jakie przeprowadzasz więc jestem bardzo ciekaw na taki test a także na porównanie Argo z XLT w terenie.

Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to na razie nie przewiduję testu Argo, choćby z tej prostej przyczyny, że nie mam do niego dostępu. Jak się jakiś pojawi to czemu nie, ale raczej zestawiłbym go z Proximą, żeby sprawdzić czym faktycznie się różnią. Tak się składa, że faktycznie myślę o teście kilku sprzętów, ale to wypali jeśli w tym tygodniu dopisze pogoda:)) Tak czy siak test ukaże się raczej na tym fajnym" forum;-)

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie