Skocz do zawartości

myjka ultradźwiękowa - do biedronki marsz


kopijnik2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swego czasu kupiłem coś a la Dremmel (też niemiecka firma, ale produkcja u małych żółtych ludzików). Kumpel ma Dremmela i różnicy nie widzę żadnej. Być może inna wytrzymałość, ale przy mojej częstotliwości używania nie ma to znaczenia. Natomiast akcesoria (szczotki itp.) kupuję juz oryginalne, bo reszta to popelina.

Co do myjek. Wszelkie wynalazki z Azji za 50zł można wyrzucić do kosza. Dobra, skuteczna myjka kosztuje niestety parę stówek lub lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nikogo nie przekonuję o niezbędności zakupu...
ale:
227 części

przede wszystkim - wałek
części pasują do dremela - wałek - nie wiem
mandrylka na filc - w dentystycznym - ok 7 zet
mandrylka do tarcz 5 zet
byle frez - 10 zet - lub dremel 14 zet
Pudełko na ścianę z rozdzieleniem typu części
stu częściowy zestaw verto ok 35 zet
obroty do 33 tysięcy
130W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Wg. instrukcji - biżuterię, części metalowe (odznaki,medale monety itp.), artykuły piśmiennicze (stalówki piór itp.), przyrządy optyczne (okulary, lupy itp.), artykuły higieniczne (np. szczoteczki do zębów). W moim jest 5 trybów czyszczenia na 90,180, 300, 480 i 600 sekund (od 1,5 do 10 min)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale może ktoś pokaże jak wyszła monetka czy odznaka klamerka itp przed i po jaki to daje efekt czy tylko piach usuwa i powierzchniowe zanieczyszczenia czy większe ogniska korozji też czy usuwa zabrudzenia w miejscu trudno dostępnym jak ktoś ma fotki proszę o pochwalenie się :) pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem elektrolizę srebrnego zegarka w kwasie cytrynowym. Szklany pojemnik wstawiony do myjki, włączane ultradźwieki co jakiś czas, odpadała zmiękczona korozja. Była gruba skorupa nawarstwień, no i mechanizm zarośnięty, z zakamarków wszystko ładnie odeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie