Skocz do zawartości
mauser1973

PPSZ 41 -jak rozłozyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,prosze o pomoc w rozłożeniu tego sprzętu. Interesuje mnie jak odczepić chłodnice od reszty. Mile widziane rysunki ,chematy itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trzeba wyciągnąć oś pokrywy komory zamkowej (taki sworzeń) po odgięciu zawleczki a następnie wyciagamy tuleję osi pokrywy zamkowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jak mówił kol.fitter
najpierw młotkiem przez wybijak,śrubę bądź pręt walisz ile wlezie w część zaznaczona na czerwono,,wybijak musi być mniej więcej średnicy jak ten pręcik z nacięciem bo do niego przykładasz siłę,
jak wyjdzie środek to zostanie ci trudniejsza cześć czyli część druga(zółta) od strony zaznaczonej strzałką przykładasz wybijak o odpowiedniej średnicy i też walisz
ogólnie brutalna siła bo jak z ziemi fant to cholery cholernie mocno siedzą
innej metody nie próbowałem:)

tu więcej fotek jak to wygląda:
http://allegro.pl/kolek-i-sworzen-laczacy-oslone-z-lozem-ppsz-41-i1381960490.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
generalnie najbardziej prymitywny pm.z 2 wojny nie obejdzie się bez młotka ,to zależy w jakim stanie,magazyn czy kopnięty.?wszędzie pełno info na jego temat.pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja jestem ciekawy jak się temat rozwinie .Chętnie poznam (ale tylko z nicków )pustogłowych kolegów ,żeby ich w przyszłości unikać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czego się koledzy bulwersują? Może kolega ma deko clk i chce sie pobawic w rozkładanie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dziekuje za pomoc ,ja nie mam ale kolega ma i prosil mnie abym spróbował sie dowiedzieć .Pm oczywiscie zdekowany przez clk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jesli dekowany przez CLK to sobie odpusc bo zniszczysz fanta, bolec łaczący zawiasowo komore zamkowa i pokrywe komory/osłone lufy jest przyspawany do osady lufy ( lufa zreszta tez)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi