Skocz do zawartości
  • 0

złoty pierścionek z dużym kamieniem


otrong

Pytanie

Wiem że dział identyfikacja, ale najpierw mały wstęp.

Dzisiaj postanowiłem rozbujać kości po ponad dwóch miesiącach przestoju.
Zabrałem ze sobą teresę do byłego parku dworskiego. Niestety grunt był cholernie zmarznięty. Pierwszy sygnał kopałem z 10 minut i wyciągnąłem puszkę po piwku. Idę dalej zrezygnowany, myślę sobie, ostatni sygnał i idę do domu. No i trafił się sygnał, był bardzo czytelny, na wyświetlaczu stabilne 10, kilkanaście minut drapania" zmarzliny i jest!!!!

Fant życia sobie myślę, z bryłki wystawał tylko kawałek żółtego metalu. Bałem się rozbijać by nie uszkodzić fanta. Zabrałem więc bryłkę do domu i wrzuciłem do gorącej wody. Po kilku minutach jest!!!

Moje pytanie zatem:
Jaki okres, dodatkowo, złoto wygląda bardzo czysto i ładnie, tak jakby ktoś zgubił dopiero na jesieni. Czy to możliwe by tak wyglądało?
Nabite wyłącznie 14K czyli próba 585.

Zdjęcia za chwilę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że dział identyfikacja, ale najpierw mały wstęp.

Dzisiaj postanowiłem rozbujać kości po ponad dwóch miesiącach przestoju.
Zabrałem ze sobą teresę do byłego parku dworskiego. Niestety grunt był cholernie zmarznięty. Pierwszy sygnał kopałem z 10 minut i wyciągnąłem puszkę po piwku. Idę dalej zrezygnowany, myślę sobie, ostatni sygnał i idę do domu. No i trafił się sygnał, był bardzo czytelny, na wyświetlaczu stabilne 10, kilkanaście minut drapania" zmarzliny i jest!!!!

Fant życia sobie myślę, z bryłki wystawał tylko kawałek żółtego metalu. Bałem się rozbijać by nie uszkodzić fanta. Zabrałem więc bryłkę do domu i wrzuciłem do gorącej wody. Po kilku minutach jest!!!

Moje pytanie zatem:
Jaki okres, dodatkowo, złoto wygląda bardzo czysto i ładnie, tak jakby ktoś zgubił dopiero na jesieni. Czy to możliwe by tak wyglądało?
Nabite wyłącznie 14K czyli próba 585.

Zdjęcia za chwilę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoto 585 leżące np. 50 lat w glebie może pokryć się cienkim,
szarym nalotem.Wykonanie pierścionka ręczne,dosyć staranne
choć raczej prawdopodobnie powojenne.Oznaczenie 14K było
raczej nabijane na fuchach" i wyrobach po znajomości",a to
nie odpowiada standartom obowiązującym przed wojną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

złoto nie patynuje więc mógł tam leżeć XXX latek i wystarczyło by go tylko umyć pod wodą z błota. Próba 585 to standardowa próba, przydała by się fotka wszystkich punc na pierścieniu można by może coś więcej powiedzieć wydatować itd...

a po za tym gratulacje!!

pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona już się do niego przykleiła.
Zaraz po wyjęciu z bryłki odcień był nieco ciemniejszy, po Argentum zaczął lśnić jak psu....

Jeżeli chodzi o punce, to tak jak napisałem - wyłącznie nabite jest 14K i nic więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie