Skocz do zawartości

ołowiana moneta???


stg1971

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
po czym wnosisz że to nie plomba?
może być plomba, odważnik, obciążnik do sukni, żeton do gry itp.

monet ołowianych zaprzestano używać bardzo bardzo dawno temu, bo były niezbyt użyteczne.
pozdro.
Napisano
Na forum przydałby się jakiś post gromadzący zalecenia dotyczące umieszczanych zdjęć, tymczasem:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Projekt_Grafiki/Jak_wykona%C4%87_doskona%C5%82e_zdj%C4%99cie

http://www.lab-net.pl/kadrowanie-zdjec/
Napisano
Chodzi mi konkretnie o technikę zrobienia zdjęcia, tzn. trochę łopatologii" typu, że potrzebne jest światło, jak nie poruszyć, w jakim programie i jak wykadrować (np. otworzyć obraz np. w programie IMAGING-(część Windows, większość osób posiada)-wejśc w EDYCJA-WYBIERZ OBRAZ-zaznaczyć myszką potrzebną część-znowu EDYCJA-KOPIUJ, potem PLIK-NOWY i EDYCJA-WKLEJ, potem PLIK-ZAPISZ JAKO i gotowe, zwykle nie trzeba już zmniejszać). Przepraszam za takie trywialne info (można wykadrować zdjęcie oczywiście prościej, szybciej lub w inym programie) , ale może ktoś naprawdę chce, a nie potrafi i nie jest to zwykłe bałaganiarstwo. Pozdrawiam

..........................
Monet ołowianych w Polsce to raczej nigdy nie bito (chyba, że próby, może falsyfikaty), a w czasach nowożytnych to i w całej Europie trudno znaleźć.
Jest to pewnie coś z rzeczy wymienionych wcześniej, choć może to być też pieczęć (odcisk pieczęci, choć bulla ołowiana to byłaby sensacja).
http://www.poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=36961&start=0
(żeby zachęcic do popracowana nad zdjęciami)
Napisano
sigis3 - technika robiena fot ?

zdradzę ci moją recepturę :)

Używam programu ACDSee 9.
Przedmiot do fotografowania, najpierw oczyszczam, tak, aby na zdjęciu wyszedł jak najbardziej czytelnie. Po umyciu/oczyszczeniu - zwiększam jego czytelność przez posmarowanie olejem.

aparat fotograficzny na statywie, boczne oświetlenie halogenowe z parawanami w postaci dwóch kartek białego papieru - daje to namiastkę komory bezcieniowej oraz tło (u mnie, ostatnio białe). oczywiście tryb makro i nie robię zdjęć z ęki" tylko nastawiam czas - żeby przez przypadek nie poruszyć statywem/aparatem.
Poza tym ustawiam balans bieli.

Po zrobieniu satysfakcjonujących zdjęć, zrzut na kompa. Obróbka fot - kadrowanie i następnie resize do formatu, który może przyjąć Forum ODK. zmiana formatu, w ACDSee - niepotrzebna. Jka masz jpg, pozostaje jpg - ewentualnie zmieniam nazwę, żeby nie tracić oryginalnego zdjęcia (nadpisuje istniejący plik)

przykład : http://myvimu.com/exhibit/25686--grosze-polskie-f-h-kr-lestwo-polskie

oczywiście są to zdjęcia robione nie profesjonalnie, tak na szybko, ale z przywiązaniem do pokazania szczegółów.

-pozdro-
Napisano

Ja osobiście nie mam problemów ze zdjęciami, może nie są idealne, ale czytelne. Statyw, Nikon D80 (czasem nawet tryb auto), drobna korekta w Nero (najszybsza) i się nadają. Mój wpis był stąd, że nieczytelne zdjęcia są notorycznie zamieszczane na forum, a szkoda, bo przedmioty czasem ciekawe. Być może wynika to z niewiedzy, bo nawet niewyszukanym sprzętem można zrobić poprawną fotkę. Proponuję zebrać porady i umieścić gdzieś w jednym miejscu. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam

..........
Jakiej lampy halogenowej używasz? Nie wychodzą czasem zbyt żółte (srebro)? Eksperymentowałeś z LED? Pytam, bo planuję jakieś konkretniejsze stanowisko do fotagrafii, teraz bazuję głównie na dobrym świetle dziennym lub wbudowanej lampie (przysłoniętej), co ma pewne ograniczenia.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie