Skocz do zawartości

Komunizm warstwowy-czyli ...


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie na wątek który założyłem pt ,,ZSRR przyjaciel czy brat nie wchodzę.Wejdę na niego dopiero 12 listopada,aby zobaczyć ile osób przystąpiło do zabawy.
W międzyczasie postanowiłem zaproponować nową zabawę żartobliwych powiedzonek z okresu komuny.
Mottem jest;Komunizm warstwowy-czyli warstwa piachu,warstwa komunistów.
Drugi mniej makabryczny to:
PRON-Pron Cie broni Pron Cie chroni mocno trzymaj Pron cie w dłoni.
Aha dla młodzieży.PRON to było takie coś co utworzył ,,Krwawy wojtek 13 grudnia 1981r,,Dlaczego krwawy nie pamiętam ale wojtek wśród nas taką nosił ksywę.
Jeśli pamiętacie inne to piszcie oczywiście o ile będzie taka Wasza wola
Pozdrawiam i zachęcam do udziału w zabawie.Przypominam koniec 1 etapu 00,00 11 Listopada.Osoby które zagłosują z datą 12idalej nie mogą brać udziału w 2 etapie czyli ,,Dlaczego obywatelu lubisz /nie lubisz ZSRR/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chcesz mieć pogrzeb beztroski - pracuj tak jak Pstrowski.
Kto nie wie kim był Pstrowski NIECH SPRAWDZI
2. Stare prącie w nowym froncie - to o Dobraczyńskim
3.Jak jest w Polsce Ludowej ?
- Nie można narzekać !
- Aż tak źle ?
4. Państwa socjalistyczne to obóz pokoju , a Polska to najweselszy barak w tym obozie.
5. Z czym kojarzy Ci się życie w PRL ? Z papierem toaletowym - jest długie szare, szorstkie i do dupy ! Gwoli wyjaśnienia w tamtych czasach papier toaletowy (jak był) to był raczej szary ( czasami też różowawy - w zależności z jakiego rodzaju makulatury go robiono) szorstki i albo bardzo gruby albo wręcz przeciwnie.

Równie ciekawe były napisy w kiblach. U mnie na wydziale królowały następujące :

1.Na Lenina czoło dumne, na Breżniewa szklaną trumnę, na komunę w całym świecie, ale nie na deskę przecie !!! - Tu podejrzenia padały na sprzątaczkę, bo gdy inne napisy znikały, ten się trzymał.

2. ,,Tu się robi ser dla ZSRR

3. ,,Sraj rodaku, sraj Ruscy Ci zabrali kraj. Tylko to Ci pozostało, że się możesz wysrać śmiało"


ps. Panie Jacku - widzę że poszedł Pan w ilość ... kiedy doczekam się wpisów, które Pan obiecał ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Socjalizm jest górą, ale Rakowski nie jest alpinistą.
- Niech żyje towarzysz Minc. Za pięćset złotych. [Były wersje z różnymi nazwiskami.]
- Mam dziewczyną po słowackiej stronie. Wezmę pluton czołgów i pojadę do niej. [Trawestacja popularnej piosenki.]
- Związek Radziecki przysłał nam pięćset wagonów butów. Do podzelowania. [Pewien jegomość za taką głośną parodię wymowy tow. Wiesława stracił pracę.]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie GR pisałem moja wina,jak dzieciątka nie przekonam do next sobota pójdę na ilość czyli zamieszczę go kawałkami bo tylko takimi dysponuję.
Jak pisałem pierwszy będzie nosił tytuł ,,Jak mój dziadek kpr Józef Borcz rozp... oddział żołnierzy wyklętych,,
Będą jeszcze co najmniej dwa ale o nich póżniej,i dedykowane będą już nie Panu ale innym osobom.
Jakim? Spokojnie poczekajmy
A teraz następne powiedzonko,,Hej Gomułko łysa pało czemu mięso podrożało,,
Pozdrawiam i przepraszam ale nie chcę odwalić maniany/chały/
To jest ładny kolorowy dokument z 1934r.
Jest on mój i chciałem się nim pochwalić.
Ja wiem że wielu z kolegów ma podobne ale ten jest mój tzn mojego dziadka Śp kpr Józefa Borcz,jest on w moim archiwum domowym a do tego będzie zdjęcie z obozu jenieckiego jako bonus i przeprosiny za to że nie wywiązałem się z obietnicy.
Najpóżniej 13 listopada ruszam,a z dzieciątkiem pogadam jak pojadę na urlop/ha,ha/ja mu dam WoWa/ma takie książki pod ręką a on we WoWa w sieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja,,Kto ty jesteś? komercjuszek,jaki znak twój ?pusty brzuszek,gdzie kiełbasa ? w obcym kraju ,jakim kraju? ja nie znaju,,
To po wprowadzeniu tzw sklepów komercyjnych
Teraz pytanie za czasów mojej młodości była bardzo popularna piosenka rajdowa/imprezowa/tytułu nie pamiętam ale słowa to były jakoś tak:
Jak mawiał wódz słoneczko Stalin obniżając stawki płacy,nie znajdziesz na Syberii melin tylko obozy pracy.
Gdy wieść ta przywędrowała niczym rączy mustang z prerii,
Cała młodzież dzielnie charowała aby nie zwiedzić Syberii.
Ref;
A My Wilno.....dalej nie mogę bo to rewizjonizm
Gdyby ktoś miał w zeszycie to prosiłbym o cały tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na melodię nieśmiertelnego „Pamelo żegnaj” zespołu „Tercet
Egzotyczny”

Nie oddamy Chinom Związku Radzieckiego
Nie oddamy żółtym ludziom Kraju Rad
Zdrastwuj Wania, jakby przyszło co do czego
My czuwamy, Wy możecie słodko spać
Za tym pustym stepem państwo jest ogromne,
Tam na murze żółty człowiek szczerzy kły
W noc bezsenną zbudowali wielką bombę
Aby Ruskim na jej widok ciekły łzy
Nikt nie zrobi z Moskwy pola ryżowego
I na Kremlu nikt nie będzie szau chlał
Wiec Rosjanie, Wy nie uczcie się chińskiego
Język polski w zupełności starczy Wam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jacek używa określenia maniana" w młodzieżowym slangu ,które zmienia orginalne hiszpańskie ( meksykańskie) znaczenie tego słowa . Naprawdę oznacza ono rozleniwienie, /// czyli - powoli, mamy czas".///.
Podobnie włoskie domani" czyli jutro /// zrobimy to jutro, nie ma pośpiechu /// czy szwedzkie lagom" - spokojnie , powoli - nie wyrywać się przed orkiestrę.
Doceniam poetykę młodzieżowego nazewnictwa - ale w niektórych wypadkach dochodzi do odwrócenia pojęć - a nawet do niezrozumienia pierwotnego sensu. Jak np. używane przez młodzież ( tą bardzo źle wychowaną włącznie z Powiatowym) - zaj.....sty , j.... ć itp. Słowo to pochodzi z niezwykle kulturalnego kraju jakim był CCCP z czasów wojny. Czerwonoarmiści używali tego niezwykle ordynarnego i prostackiego określenia wywodzacego się z obserwacji spółkujących kundli podwórkowych. ///Jebi twaju mat - to jeden z przykładów słownictwa krasnoj armii, wyjebi - a skażi czto naszioł -używane w LWP np. /// . Nie można bardziej zohydzić i obrazić czyjejkolwiek matki - jak poprzez użycie takiego właśnie obrzydliwego zwrotu. I żeby było śmiesznie - odrócono aktualnie znaczenie słowa /// j....ć/// i zrobiono z niego na odwyrtkę - zaj.... sty" co ma niby być synonimem czegoś wyjątkowo dobrego, szampańskiego, wspaniałego w dobrym " gatunku...
/// na pomieszanie dobrego i złego - jak pisał Miłosz///
O - tempora, o - mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Panie Mozets ma Pan świętą rację jest tylko jedno ale to był nasz język w tych /hm.../ciekawych czasach.Kto tak naprawdę semantyką się interesował.
To były takie czasy,taki język i słownictwo.
Czy to odnosi się do armii,Pan to nazywa LWP w wojsku tego się nie używało to był język młodzieży licealnej i studenckiej.
W armii była jedna zasada jak się k...ą rozkazu nie podeprze jest niewykonywalny,i tak było.
A Miłosz ? fajnie pisał tylko nikt tego nie czytał.
I znowu odemnie,,Emeryci i Renciści wy poprzyjcie partię czynem i umrzyjcie przed terminem,
Aktualne?
To była nasza walka z komuną,pamiętajcie komunę nie zwalcza się prokuratorem IPN tylko śmiechem.
Prokurator IPN to najczęściej syn Komuszka.
Mam rację Yeti czy nie?./ha,ha,ha/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie