Raned Napisano 5 Listopad 2010 Autor Napisano 5 Listopad 2010 Jeden z uczestników w innym wątku zaproponował mi przybliżenie tego wykrywacza. Jest to o tyle dla mnie trudne, że jestem dystrybutorem tego sprzętu i nie chciałbym łamać regulaminu.Kiedy ukazały się pierwsze wzmianki o tym wykrywaczu na przełomie 2009/2010 byłem do niego sceptycznie nastawiony, co wyraziłem na innym forum i niektórzy mi to teraz wypominają. Pierwsze filmy na Youtube obejrzałem, gdy wykrywacz był już ok. pół roku na rynku. Filmy były słabe i nieporadne, ale zauważyłem, że wykrywacz ma duży potencjał. Używam Deusa od 3,5 miesiąca, jestem z niego bardzo zadowolony i wydaje mi się, że znam go w miarę dobrze i mogę odpowiedzieć na pytania w miarą moich możliwości.Interesującą wiadomością może być informacja o tym, że dostępna jest już większa cewka 34/28 cm dająca bardzo duży zasięg i możliwość uzyskania dwóch wykrywaczy z jednego. Na forum Loisirs podawany jest zasięg do 80 cm na poj. monetę przy czym na 50 - 55 cm sygnał jest bardzo czysty. Nie mam jeszcze tej cewki (będę miał najwcześniej na przełomie listopada i grudnia)i nie mogę potwierdzić, ale w próbach ze standartową cewką uzyskiwaliśmy do 90 cm na puszkę od piwa denkiem. Są na to świadkowie.
panzerkris Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 Kolego napisz czy łatwiej sie prowadzi niz Spectra. Sam teraz nie wiem co kupić, żeby znowu za 3 miesiące nie sprzedawać:)
Raned Napisano 5 Listopad 2010 Autor Napisano 5 Listopad 2010 Deus jest stosunkowo prosty w obsłudze, 9 fabrycznych programów, które można przeprogramować i zapsisać. Bardzo przejrzyste i łatwe menu.
Eastlegion Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 Witam.Czy ten zdejmowany panel sterowania trzyma się jakoś mocno, czy też może odpaść w krzakach?Jak to jest właściwie z zasilaniem sondy?Pozdro.
nickt Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 Sprawa niezwykle ciekawa. To dopiero mój drugi post i prosze o wyrozumiałość doświadczonych kolegów. W innym temacie pytałem czy dam sobie rade jeśli moim pierwszym wykrywaczem będzie coś bardziej zaawansowanego. Już miałem brać gotówkę i zakupić sprzęt, kiedy postanowiłem zobaczyć czego używają w poszukiwaniach Francuzi. Okolice Lyon'u to miejsce gdzie bywam b.często i po krótkim rekonesansie odwiedziłem sklep" z detektorami. Od zdania do zdania ze sprzedawcą (który jako jeden z niewielu tubylców mówił po angielsku) wywnioskowałem że sprzedaje głównie to co na swojej obudowie dumnie nosi symbol XP". Trochę dziwiło mnie podejście tego gościa do innych uznanych marek światowych producentów - zwyczajnie sprawiał wrażenie zupełnie zielonego. Powiedział coś o Ciboli i dosłownie dwóch modelach Minelaba. Na pytania o Spectre machnął ręką i pokiwał głową, natomiast o Goldmaxxa'ch wiedział chyba więcej niż ich konstruktor. Na koniec standardowe pytanie o topowy obecnie sprzęt jaki może polecić do orania" pola i szybka odpowiedź: Deus XP.Dosłownie tydzień później z autostrady w okolicy Colmar, dostrzegłem w polu 3 poszukiwaczy. Szybka decyzja i niestety mozolne szukanie zjazdu który mnie do nich doprowadzi. Kiedy już do nich dotarłem ciężko było nawiązać kontakt. Bariera językowa i niestety widoczna niechęć do postronnej osoby sprawiły, że nie udało mi się to co zamierzałem czyli wziąć na chwilę sprzęt do ręki. Jeden gość miał Goldmaxxa, drugi Deusa, a trzeciego nie udało mi się zidentyfikować (najbliżej mu było do sovereign'a). Kiedy towarzystwo zrozumiało wreszcie że jestem zdesperowany aby zobaczyć sprzęt w akcji, zaczęło spokojnie zamiatać dalej pole nie zwracając na mnie uwagi. Po góra 6-8 minutach, gość z Deusem zdecydował się kopać. Sprzętu jednak potrzymać nie dał :/Na moje oko wyszarpał dziure na ok. 50cm i kopara mi opadła kiedy wyjął z niej coś wielkości monety o średnicy ok. 2cm, jednak nieco grubsze - coś na kształt małego wahadełka z zegara. Nie mogłem się temu przyjrzeć bo bez specjalnych oględzin władował to do plecaka. Jestem pewien ze nie było to żelazo (gładka powierzchnia bez wżerów)Pisze o tym bo dało mi to na tyle do myślenia, że postanowiłem odłożyć trochę w czasie zakup detektora i zastanowić się nad ww. sprzętem. Pozostaje jednak nadal pytanie czy dam rade z Deusem jako pierwszym wykrywaczem ;)Moje pytanie do @Randed: Jakie koszta na dziś dzień detektora i cewki o której mowa w Twoim poście?
Raned Napisano 5 Listopad 2010 Autor Napisano 5 Listopad 2010 Eastlegion, magnes jest trochę za słaby, ale jest wymienialny i być może wkrótce będą silniejsze bo ten temat jest podnoszony przez użytkowników. Do każdego wykrywacza jest dołączony Security strap", rodzaj niewielkiej smyczy, aby panel się nie zgubił. Ja nie mam z tym problemu.nickt, cena wykrywacza jest na mojej stronie i jest aktualna, nie podaję, aby nie być posądzony a kryptoreklamę, natomiast cena nowej cewki nie jest jeszcze znana.
panzerkris Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 A jak byś porównał Deusa z Spectrą?O ile mozna:)
Raned Napisano 5 Listopad 2010 Autor Napisano 5 Listopad 2010 Spectra V3, nie była zupełnie z mojej bajki, tak jak gdzie indziej napisałem sprzedałem szybko z dużą stratą i wielką ulgą, że mam to już za sobą. Deus jest moim głównym wykrywaczem, ma wszystko co wykrywacz mieć powinien, jest lekki, niezmiernie skuteczny i rozwojowy.Zrozum, że jako dealer nie mogę pisać otwarcie co myślę o wykrywaczach innych firm, bo zaraz na mnie naskoczą. To taka polska przypadłość.
kopijnik2 Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 jak oceniasz rudności z rozpychaniem trawy" - zagadnienie lekkiej cewki... małej masy na tworzącej się dźwigni stelaża... czyli pompowania do gruntu"...?ogólna sztywność stelaża?
panzerkris Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 W Wawie sprzet nie jest dostępny (przynajmniej w V...u) a chciałbym zobaczyć go na żywo.
sza.man Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 1.Czy baterie są wymienne, jeśli tak- ile kosztują nowe?2.Jak wygląda komunikacja cewki z resztą jak się ją wsadzi pod wodę?3.Czy wszystkie częstotliwości są dostępne na jednej i tej samej cewce?
Raned Napisano 5 Listopad 2010 Autor Napisano 5 Listopad 2010 kopijnik2 cewka waży 430g, i nie ma problemu z ozpychaniem trawy", sztywność konstrukcji jest doskonała.pancerkris, sprzęt jest do obejrzenia w Gdyni.sza.man akumulatorki wystarczają na ok 3 - 4 lata, tak więc nieprędko będzie potrzeba by je wymieniać, ponadto sądzę, że za te kilka lat baterie będą jeszcze lepsze niż obecnie.Wykrywacz można zanurzać w wodzie, jednak aby wykrywacze używać jako podwodny planowany na przyszły rok jest specjalny klips. W standartowej konfiguracji cewka nie komunikuje się przez wodę.Tak, wszystkie 4 częstotliwości są dostępne w tej samej cewce.
sza.man Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 k'woli jasności: nie ma możliwości kupna akumulatorów, tak?
Raned Napisano 5 Listopad 2010 Autor Napisano 5 Listopad 2010 Jak będziesz potrzebował to sprowadzę, na razie nie było takiej potrzeby, sądzę, że najwcześniej będzie to za ok 2,5 roku.
sza.man Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 do 10 godzin, to w lecie jest nie cały dzień chodzenia...Ile trwa ładowanie do pełna?
Raned Napisano 5 Listopad 2010 Autor Napisano 5 Listopad 2010 Jedno naładowanie cewki wystarcza mi na 12 - 13 godzin, pilota dwa razy więcej, słuchawek ponad 20 godzin. Ponadto ze sobą mam w samochodzie ładowarką samochodową i można także użyć ładowarki awaryjnej z ogniwa AA. Ładowanie do pełna ok. 2 godziny, z ładowarki awaryjnej kilkadziesiąt minut.
Jurek.S Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 Ja nie moge...Czy Państwo nie widzą że ten post to nic innego jak reklama?Tylko taka ukryta".Raneda sprzęty SĄ ZAWSZE NAJLEPSZE.Nie mam nic do Raneda,ale bez przesady z tym wszystkim.A juz stwierdzenie odnosnie Spectry V3 przelało szale goryczy.Uzywam tego sprzetu.Jest wybitny.Jestem poszukiwaczem 20 lat,miałem ponad 20 wykrywaczy i zderzenie ze Spectrą,XLT i ogólnie ze stajnią Whites sprawiło,ze nie zamienie ją na zadną inną.No moze złamie zasade.STOP REKLAMOM NA FORUM!!!Bez urazy i z wyrazami szacunku za reklamowe mistrzostwoJurek
Raned Napisano 5 Listopad 2010 Autor Napisano 5 Listopad 2010 Bez hipokryzji; odpowiadam na konkretne pytania dotyczące Deusa, bo jest taka potrzeba.
kopijnik2 Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 luzik Jurku...gdzieś w końcu trzeba mieć możliwość weryfikacji różnych głosów...całe szczęście że od polskiego użytkownika - a nie z anglojęzycznego forum...sprzęt jest długo na rynku - a info brak...
kopijnik2 Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 jak widzimy w sąsiednim wątku - spektra i deus w przeciwnych końcach userfriendly stojąa i wyniki również nie są równe - chociaż dobre i bardzo dobreszanujmy info z pierwszej ręki
pytajnick Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 Raned , ile czasu poświęciłeś na poznanie Spectry że tak krytykujesz ten sprzęt ?????? Czy ten (krótki) czas używania wykrywacza upoważnia Cię do takich wypowiedzi ??? Moim zdaniem: NIE , bo nawet nie zdązyłeś się zorientować z jak zaawansowanym urządzeniem masz do czynienia , a może Spectra zwyczajnie Cię przerosła ????!!! Więc proszę Cię nie rób ludziom wody z mózgu i zachowuj się jak przystało na poważnego dealera poważnej marki !
pmf1 Napisano 5 Listopad 2010 Napisano 5 Listopad 2010 Witam, to ja prosiłem o przybliżenie, i dziękuję za założenie tego wątku. Jak napisałem jestem w posiadaniu Explorera SE Pro, do tego dalej mam X70, która jest już wysłużoną" wykrywką i zawsze mam dylemat z którą wyjść dzisiaj. Oba wykrywacze posiadają cechy, które sprawiają, że każdy z nich jest najlepszy.Do rzeczy, czy Deus posiada coś w rodzaju multitone, zależnego od przewodności analogicznie do Explo? albo od czegoś innego? Jaka jest czułość na drobne sreberka względem też Explorera? No i szybkość reakcji na drobnicę. Czy jest to sprzęt w którym zakłada się konkretną częstotliwość a reakcja jest lepsza wręcz przy szybszym przemiataniu tak jak w X70? Jak przebiega strojenie do gruntu? Jak używa się pinpointa, chodzi mi od włączenia jego aż do uzyskania końcowego efektu, z góry dziękuję za odpowiedzi.
Raned Napisano 6 Listopad 2010 Autor Napisano 6 Listopad 2010 pmf1, deus posiada program o nazwie Pitch" w rodzaju multitone, którego nie używam, większość programów ma 3 lub 4 tony, ale i to można zmienić. Czułość na drobne srebro jest fantasytyczna, żeby tylko było w ziemi! Czas reakcji można sobie ustawić od 0 - 5. Jest kilka metod dostrajania do gruntu: Tracking, Manual, Pumping i Beach (śledzenie, ręczne, pompowanie i plaża). W rzeczywistości wystarczy wykorzystać fabryczne ustawienie 90, które doskonale się sprawdza, ja zazwyczaj zniżam nieco w zależności o sytuacji np. na 87. Wartość gruntu jest stale wyświetlana, więc można dokonywać korekty. Pinpointu (tryb statyczny) nie używam, osobiście ani tego nie potrzebuję, bo szybciej namierzam metodą X, ani mi się nie podoba. Na początku roku będzie nowe oprogramowanie, 1,3 i pinpoint ma być zmieniony.
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.