Skocz do zawartości

Zagadka - cz. 2


Trooper85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zadałeś doświadczalnego Folland 43/37 zbudowanego praktycznie tylko do prób z silnikami dużej mocy, a teraz się dziwisz, że nikt nie odpowiedział. Jest tu na forum kilku speców od letadel, ale dziwnie zamilkli, a dla tych mniej zorientowanych w temacie odpowiedź bywa czasami zbyt trudna. A ja nie bardzo chcę tu robić za dyżurnego odgadywacza", bo to ma być zabawa dla Wszystkich.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odczekałem, nie ma chętnych to odpowiem - to sowiecki Su-12. Wzorowany oczywiście na niemieckiej Ramie". Swoją drogą to sowieci mieli jakiś kompleks na punkcie tego samolotu, bo już w 1943 roku mieli w planie kopię Sowy" [samolot RK]. A do tego jak się czyta wspomnienia ich lotczików, to można między wierszami wyczytać, że ten niemiecki samolot uchodził za bardzo trudnego do zestrzelenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia, zdjęcie zostało zrobione w Rabce-Zdrój w pierwszej połowie lat 50-tych. I tak przy okazji jest dowodem na to, że już od dziecka nie tylko interesowała mnie literatura radziecka, ale też miałem silne ciągotki" do lotnictwa.
Swoją drogą jak to się porobiło, że praktycznie we wszystkich Demoludach" [za wyjątkiem DDR] na samolotach obowiązywały czerwone gwiazdy, a u nas pozostały przedwojenne szachownice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał, tak zwał. Ale urżuazyjno-pańskie" szachownice pozostawili. No i hymn też, acz wyraźnie reakcyjny był: co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy". Podobno na zmianę hymnu sam Stalin się nie zgodził...

Ale się zrobiło OT:-]]]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie