Jump to content

pezos_

Forum members
 • Content Count

  252
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Koledzy z wojska. Pierwszy od lewej, Walery Bobowski. Jeżeli jest synem Michała, pochodził z Warkowicz na Wołyniu. Został przesiedlony do Bierutowa. W 1982 lub 1893 spotkali się, wspominali 3 dni. Było tam wiele osób, może odezwie się jakiś uczestnik? Drugi ułan, łącznościowiec wyruszył we wrześniu z Hrubieszowa i miał dwa razy styczność z Niemcami.
 2. Zmiana warty, ul. Kościuszki w Krasnymstawie. Szkoła Podoficerska Łączności.
 3. Relacja właściciela legitymacji. Kol. Gebhardzie, czy mogę się uśmiechnąć o relację ppłk. Halickiego? (U Roberta", w Oleńce")Z góry dziękuję.
 4. Witam, Nie mogę dopasować relacji do faktów. 1.robiliśmy zasadzkę w lesie, leżeliśmy w rowie. Kolega z wrażenia nie odbezpieczył granatu. Dobrze się stało, motocyklista dostał w twarz. Wzięliśmy ok. 150 Niemców z dywizji zmechanizowanej(4 DL?) do niewoli" 2.Na otwartej przestrzeni dorwały nas samoloty. Masakra." (Kamionka Strumiłowska? Tam kawaleria została zmasakrowana w lesie przez artylerię, a nie samoloty i otwarta przestrzeń.) 3.Dostaliśmy wolną rękę. Z pięcioma kolegami, przebrani w ukraińskie koszule wracaliśmy do domów. W miejscowości (Izbica?), Ukraińcy i Żydzi z czerwonymi opaska
 5. Zdjęcie rocznika 1910 i 1911. 1932 r. Ostróg n./ Horyniem
 6. Defilada w dniu.. jak widać na transparencie (1933)
 7. Wielki szacunek Panowie czytajac parę tygodni temu ten wątek doznałem lekkigo szoku, mam pytanie, czy w O/Z Hrubiszów nie było łącznościowców?
×
×
 • Create New...

Important Information