Skocz do zawartości

Zagadka - cz. 2


Trooper85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ale się uwziąłeś na tych Francuzów" :-]]]

Ponieważ nie ma chętnych to pozwolę sobie [w przybliżeniu] odpowiedzieć: to wg. mnie prototyp [lub jakaś wcześniejsza wersja] samolotu SUD-OUEST [SASO] 80. Aby odpowiedzieć bardziej konkretnie to musiałbym pochodzić" trochę po francuskich stronach. Ale ten język jest dla mnie zupełnie obcy [pomimo, że podobno jest bardzo łatwy: La Hotel, Le Taxi, La Kotlet, Le G....], to sobie odpuszczam.

Możesz zapodać linka do tej strony?

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka! Ale z niego wynika, że odgadłem ten samolot tak gdzieś na 50%. Bo to nie jest SASO 80, tylko jego poprzednik SAB 21. Ale ponieważ firma SAB została w 1935 roku przejęta przez firmę SASO, która kontynuowała ten projekt w wersji SASO 80, no to [z mieszanymi uczuciami] przejmuję pałeczkę".

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem będzie to coś naprawdę bardzo łatwego - tak dla Wszystkich początkujących odgadywaczy" lotniczych zagadek.

Dla dodatkowego ułatwienia dodam, że ten samolot zapisał również swoją kartę w historii naszego lotnictwa.

Pozdrawiam Wszystkich miłośników skrzydeł i śmigieł.

balans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to kol. Pezos, że znowu odgadłeś! To oczywiście Potez-VIII. Teraz Twój kłopot...

Szkoda tylko, że ci którzy chcą zapodawać swoje lotnicze zagadki, nie zechcieli zadać sobie odrobiny trudu, aby rozwiązać tą w sumie [po podpowiedziach] - bardzo łatwą zagadkę...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się zrobił dość iszowy", bo chyba niewiele osób interesuje się samolotami z I W.Ś. No to wracamy do tych II-wojennych. Tego ze zdjęcia to chyba nikt nie przebije pod względem ilości kółek. Proszę podać pełną nazwę czterosilnikowej wersji tego samolotu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie