Jump to content

Szukam informacji o firmie Miron z Wilna


Recommended Posts

Znalazłem reklamę tej firmy z tekstem:Magazyn i pracownia ozdób wojskowych oraz czapek uniformowych J. Miron, Wilno, ul. Niemiecka 3, t. 10-05"(w księdze adresowej na 1939 rok). W jakich latach firma działała? Co w niej produkowano? Czy tylko czapki, czy może była to też pracownia grawerska?
Link to comment
Share on other sites

Raczej nie. Miron był czapnikiem, a gwiazdki, orły i inne akcesoria kupował i montował na swoich wyrobach. Co najwyżej mógł wykonywać hafty bajorkiem, ale także mógł podzlecać.
Elementy metalowe jak orły, guziki itp produkowały specjalistyczne zakłady, co można okreslić choćby po sygnaturach: jak np Zoch, BM-biały metal, Masywny itp. Tak samo samodzielnie nie wykonywał np daszków, galonów czy podpinek.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
Wzorowy zakład krawiectwa wojskowego Jankiela Judelowicza Mirona na Niemieckiej 3. Produkował dodatki (akcesoria) mundurowe (военныя принадлежности, вещи) tzw. miękkie (hafty, sznury, lampasy itp.) stąd wytwarzał też sztandary. Specjalizował się w czapkach.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Jankiel Miron z ul. Niemieckiej z racji pochodzenia produkował czapki tylko do wojny. W MWP jest rogatywka rtm. Wincentego Chrząszczewskiego produkcji J.Mirona, opisana w Polski Mundur Wojskowy Żygulskiegi i Wieleckiego. Ten wytwórca był znany i popularny w garnizonie Wilno.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information