Jump to content

dudzin

Forum members
 • Content Count

  1003
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po pierwsze zdjęcie było lustrzanym odbiciem oryginału. Po drugie jest to sztandar 5 Pułku Strzelców Konnych w oczekiwaniu na defiladę podczas Święta Jazdy w Krakowie w 1933 r. Po trzecie sztandar jest zwinięty w pokrowcu na lancach, zaś to co zwisa to bandolier.
 2. Brama 9 psk w Grajewie - fotka z IX 1939 r.
 3. Mam nadzieje, że będzie chodzić. Miłej lektury. :) [url]http://www.sendspace.com/file/sl14gh[/url]
 4. OK. Instrukcja poskanowana 52 pliki o łącznej wielkości prawie 40 Mb. Nie mam pojęcia jak to przesłać zainteresowanym.
 5. No niech stracę ;) Dorzucę jeszcze spis rycin.
 6. Szczerze mówiąc to nie wiem. Jestem w posiadaniu oryginału. Na początek spis treści. Jak znajdą wolniejszą chwilę, to może poskanuję resztę.
 7. Kwestię transportów wojskowych regulowała taka sobie instrukcja. Sporo fajnych rysunków obrazujących konkretne przypadki załadunku i sposobu przewożenia poszczególnych rodzajów sprzętu wojskowego.
 8. Dowódca i oficerowie 9 pułku strzelców konnych podczas Święta Pułkowego 29 VI 1936 r. w dobrze widocznych muszkieterkach.
 9. Ćwiczenie w załadunku koni - Osowiec, lata 30-ste
 10. Proponuję zgłosić konserwatorowi zabytków. Pomnik jest sprzed 1945, więc jest zabytkiem. Przynajmniej będą mieli co robić. W końcu jak się interesują" guzikami z tego okresu, to taki pomnik to wręcz rarytas.
 11. Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie ta długo oczekiwana pozycja i choć sporej ceny jest warta kupna. Polecam. Lesław Kukawski, Andrzej Jeziorkowski - „Sztandary Kawalerii Polskiej XX wieku” format A4, oprawa szyta twarda, ok. 624 strony objętości, w tym: 340 zdjęć i 136 plansz barwnych. Czym był sztandar dla oddziałów Wojska Polskiego w XX wieku niech świadczą groby tych, którzy zginęli w ich obronie, zarówno w boju, jak i potem ponosząc śmierć z ręki okupantów za to, że nie wskazali miejsca ukrycia tej świętości pułkowej, jaką był sztandar. Świadczą o tym również podejmow
×
×
 • Create New...

Important Information