Skocz do zawartości

kolejna rocznica


mac3

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna rocznica... Ciekawe do kiedy będą one (rocznice) obchodzone?"
Myślę, że już niedługo. Za PRL-u ta rocznica była jak najbardziej na miejscu. Odwieczny wróg, imperialista, ziemie zachodnie itd itp. A dziś? Toć to przecież sojusznik, i to jeszcze gra pierwsze skrzypce w Unii. I uzbrojenie też stamtąd. Ostatnio w Świętoszowie rozmawiałem z żołnierzem który przez kilka lat jeździł na Twardych a od 5 lat na Leopardach. Porównanie : Syrenka i Mercedes. Smutne to ale prawdziwe. Zatem panowie za 10 lat 1 września nawet flagi nie wywieszą. Ale ja mimo to będę dalej kopał i pamiętał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by również z większą pompą obchodzić powstania śląskie...w które polski rząd w tamtym okresie był również mocno zaangażowany i dzięki czemu duże połacie przemysłowe przeszły na rzecz Polski.
Tak więc parę imprez" można by zmontować i to odnośnie zwycięskich zrywów narodowościowych.

Co do kolegi EMPAI, kolega seba w miarę streścił co posiadaliśmy na stanie w 39' i co było lepsze od niemieckiego wyposażenia.
Warta odnośnie polskiej broni pancernej w 1939r jest monografia Rajmunda Szubańskiego pt. Polska broń pancerna 1939 z której można dowiedzieć się czym przewyższaliśmy odnośnie broni pancernej Niemców w latach wojny w 1939r.

Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo my już taki żałobniczo-martyrologiczny charakter narodowy mamy, że (nie zawsze ale najczęściej) wolimy opłakiwać porażki i wywyższać tych co zginęli pięknie" (ale bez sensu) niż cieszyć się z sukcesów (ewentualnie wmawiać wszystkim, że porażka była sukcesem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie