Skocz do zawartości

Kłodzko-Złoty Stok-... - noclegi.


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzina mi śrubę dokręciła i wymusiła weekendowy wyjazd w okolice Kłodzka. Jakoś na starość wygodny się zrobiłem ( moja żona zawsze była ) i nie pasuje mi spanie w samochodzie...

Czy ktoś z Użytkowników może moda wspomóc i podsunie pomysły ( a i adresy na @, coby reklamy na Forum nie było ) na nocleg w okolicach Kłodzka-Złotego Stoku- itp?

Wujek google niewiele pomógł :-(

Z góry dziękuję ( w imieniu żony również ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, chyba spóźniona odpowiedź, bo pewnie w ostatni weekend byłeś. Ale na przyszłość polecam Srebrną Górę i dom wycieczkowy Wacuś", mieszkałem tam przez tydzień miesiąc temu. Klimat noclegu jak w latach 60., w środku miasta, jak rano widziałem przez okno ciężarówki z gruzem piłujące na wysokich obrotach to w otoczeniu kamienic rynku wyglądało to scena jak z Prawa i pięści". Miasteczko wyludnione, wieczorem wyszedłem z rodziną, to ludzie nam mówili dobry wieczór", od razu poznawali że ktoś obcy. Turystów na rynku zero, ci co przyjechali, mieszkali powyżej, przy drodze do donżonu. Polecam wszystkim Srebrną Górę, jak położą nowy bruk to może będzie ładniejsza, ale trochę zmieni klimat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakotwiczyliśmy w Roszycach- wioska parę km od Kłodzka. Pensjonat miód-malina.

PS Nie wiem, jak Srebrna twierdza wygląda- ja jestem zaskoczony ( in minus ) stanem i atrakcjami" kłodzkiej. Oprowadzający nas tubylec ( a zarazem super sympatycznych Użytkownik Forum )przyznał mi rację, że Kłodzko bardzo po macoszemu traktuje twierdzę, nie zapewniając turystom nic ciekawego ( może szok na wieść o cenach biletów, ale to się nie tylko Twierdzy kłodzkiej dotyczy ).

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrna twierdza jest w remoncie, dostali jakieś pieniądze i wyremontowali fragment donżonu. Działa tam stowarzyszenie, odtwarzające epokę napoleońską (tak z grubsza, ja się na tym nie znam) i oni robią dobra robotę. Ale miasto chyba niewiele im pomaga. Bilet 9 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam. Ponieważ nie znalazłem innego wątku na temat Twierdzy Kłodzko, dzielę się informacjami na temat remontu tego obiektu właśnie tutaj.
Artykuł, który ukazał się w Gazecie Wrocławskiej:

Ruszyły prace związane z modernizacją Wielkiego Kleszcza w twierdzy w Kłodzku. Za sześć milionów złotych zabytkowy fort zyska nie tylko na wyglądzie. Pojawią się tam zupełnie nowe atrakcje.
Wykonane zostaną przede wszystkim najważniejsze prace renowacyjne, przebudowane będą systemy wentylacyjne, kanalizacyjne i odwodnienia. Oprócz tego powstaną sale ekspozycyjne przybliżające turystom życie ówczesnych mieszkańców Twierdzy Kłodzkiej.

Będzie można obejrzeć, jak dawniej wyglądały: strzelnica, prochownia czy pokój narad dowódców pruskiego wojska. Turyści zobaczą też, jak przygotowywano broń i w jaki sposób opatrywano rannych. W salach pojawią się nie tylko stylizowane manekiny, ale i żywi żołnierze. Projekt zakłada bowiem przygotowanie specjalnego pomieszczenia dla członków Kłodzkiego Regimentu Historycznego.

W forcie zamontowana zostanie nowoczesna aparatura multimedialna z nagłośnieniem i plazmowymi monitorami, na których prezentowane będą archiwalne dokumenty. Zaprojektowana została też mała salka konferencyjna, w której organizowane będą spotkania, odczyty, prezentacje i wielojęzyczne seminaria.

Prace budowlane potrwają do końca 2011 r. Pieniądze na remont Wielkiego Kleszcza pochodzą głównie z Unii Europejskiej. Miasto dostało na ten cel 4,2 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Natalia Wellmann 2010-09-04 11:45:05 "

link do artykułu: http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/303110,klodzko-remontuja-twierdze,id,t.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie