Jump to content

Jaki tesoro na drobnicę???


krank

Recommended Posts

Polecam Cibole, sam właśnie jej używam. Wcześniej posiadałem kilka innych wykrywaczy jednak z Cibolą ajprzyjemniej" mi się chodzi. W internecie dużo jest na jej temat. W ubiegłym sezonie użytkowałem Proxime byłem z niej zadowolony ale jak dla mnie wykrywacz był za ciężki. Obecnie szukam drobnicy i właśnie Cibola spełnia moje oczekiwania. Leciutka, skuteczna i do tego prosta. Za około 1000zł używkę kupisz.
Link to comment
Share on other sites

o tym sklepie już wiem sam znalazłem... a może ktoś wie jak jest z kupnem w USA, i jak z gwarancją?? bo dużo taniej jest,znalazłem taką stronkę http://www.metaldetector.cc/index.asp?PageAction=MFGSEARCH&ManfID=3&Page=1 tylko ja nie ponimaju po angielsku :)
Link to comment
Share on other sites

Kupując w USA miej świadomość, że do podanej ceny Urząd Celny doliczy, po przekroczeniu przez paczkę granicy Najjaśniejszej, co nieco do jej kasy -> cło i vat. Więc jak kupować w USA, to tylko używkę i to wysyłaną jako podarunek". A bez znajomości języka tym bardziej nie wchodziłbym w interesy z ludźmi, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Polowałbym na krajową, używaną Cibolę. W stosunku do kanarka bezwzględnie głębsza, ale identyfikacja tylko muzyczna". Może więc używany De Leon"? Zapoluj na Allegro, masz przecież wykrywacz, więc spieszyć się nie trzeba. Waluty stoją wysoko, nie najlepszy moment na zakupy.

M.
Link to comment
Share on other sites

Ja na szczęście zdawałem maturę z matematyki i trochę potrafię liczyć.
Cena Tejona w sklepie www.metaldetectors.com to 559,20 dolarów amerykańskich. Firma wysyła tylko do USA więc dodatkowo dochodzi ok. 46 dolarów za przesyłkę, razem ok. 605 dolarów. Przemnażamy po dzisiejszym kursie bankowym ok. 3,23 zł tj. ok 1954 zł. W urzędzie celnym dochodzi 22% VAT i 3,57% cła daje nam ok. 2456 zł. średni koszt bankowy za przesłanie pieniędzy to. ok 50 zł co daje koszt 2506 zł, oczywiście bez instrukcji po polsku i bez polskiej gwarancji, jedynie z dożywotnią gwarancją amerykańską, która obowiązuje również przy zakupie w Polsce. Pomijam czas nerwowego oczekiwania, bo paczka na takim dystansie może przecież zaginąć.
Wyszło o ok. 100 złotych drożej, a miało być o 1000 złotych taniej!
Link to comment
Share on other sites

różni się od Ciboli tym , że ma ręczne strojenie do gruntu. Miałem Cibolę i mam teraz Vaquero. Mnie osobiście lepiej pasuje Vaquero. Dzięki ręcznemu strojeniu Vaquero wypada moim zdaniem lepiej na trudnych glebach. Do Vaquero możesz też dokupić cewki.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Compadre? Daj sobie spokój. Z nowych minimum to Cibola, a z używanych Bandido II uMax, Eldorado uMax, Euro Sabre.
Z Fisherem F2 i Ace250 można porównywać model Silver uMax, ale Ty przecież chcesz zrobić krok naprzód i zamienić kanarka na coś lepszego, a nie podobnego.

M.
Link to comment
Share on other sites

Aby oceniać Compadre to trzeba go najpierw wypróbować, wykrywacz ten jest niezmiernie popularny w USA i wysoko tam ceniony. Posiada właściwości, które mogą zadziwić, zwłaszcza dyskryminacja ED180. Zasięg nie jest duży za to skuteczność wielka. W Polsce, gdzie popularne są większe cewki i potencjalny nabywca jest manipulowany bezustannie na forach, i wciska mu się na siłę 2-3 modele wykrywaczy nie jest popularny.
Link to comment
Share on other sites

ja mam gościa co ze stanów mi wysyła wykrywki i bierze sobie od 150 d0 200 $ za wszystkie koszty przesyłki do polski i po stanach jeśli musi go do siebie ściągnąć. xlt kupiłem od niego o 100 $ taniej niż w stanach czy angli to około 1300 zł mniej niz w polsce (nowe oczywiście ) Minelab Excalibur II 200$ więcej niż najtańszy jaki znalazłem , (a w angli to są cholernie drogie) oczywiście wszystkie koszta przesyłki (nie wspomne że w polsce to około 1000 zł droższe niż gzie kolwiek indziej) . tma kupiłem 1200 zl taniej niż w polsce.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information