Skocz do zawartości
Flanker

86 Pułk Piechoty - Mołodeczno, Helenów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - poszukuję kontaktu z osobami interesującymi się 86PP (stacjonującym przed wojną w garnizonie Mołodeczno), szczególnie z potomkami Jego żołnierzy.
Jeden z moich dziadków był sierżantem w 86-tym. Zbieram zdjęcia, wszelkie informacje o Pułku - jeśli coś macie ciekawego, proszę - wrzućcie na forum. Pozdrawiam - Fl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witaj, mam kilka przedwojennych fotek (skany 1200 dpi i oryginalne) zwiazanych z tematem, cioteczny brat Ojca był w orkiestrze pułkowej, ranny we wrześniu, wrócił do Mołodeczna, później zaginął w konspiracji - podobno w Polsce centralnej. Próbuję ustalić co się wydarzyło - na razie bez skutku, kiedyś zamieściłem wątek na forum ale bez odzewu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Mój dziadek Teodor ukończył w 1932 roku Szkołę Podoficerską 86 Pułku Piechoty w Mołodecznie. Jeśli poszukiwania są nadal aktualne, wrzucam skan do wglądu.
Posiadam jeszcze świadectwo i inne fotografie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na fotografii z 2017-08-26 11:24:16 kolejna ciekawa rzecz. Na kurtce żołnierza widoczne coś na kształt Państwowej Odznaki Sportowej i czegoś innego" oraz numer pułku (86) na naramienniku. Jak dla mnie nie wygląda to na retusz ale na rysunek kredą tudzież kredką wykonany na potrzeby tejże fotografii z pewnością powstałej po 1930 r.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi