Skocz do zawartości

Dwa złote sygnety


Rekomendowane odpowiedzi

dodam ze takie sprzedawali ruscy na bazarze oraz cyganie czy rumuni jak sie czekalo na swiatlach autem przy skrzyzowaniu:-)mam nawet gdzies takie cudo z podobnymi wzorami trafilem w lesie dokladnie te same punce 750 oraz 18K pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to złoto czy nie ocenił złotnik. Dlatego w temacie jest dwa złote sygnety". Nie potrafił jednak nic wiecej o nich powiedzieć poza tym co potwierdził bjar_1, że mogą to być bicia niemieckie. Dzieki za potwierdzenie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A punca niemiecka z lat 30-tych wyglądała tak.
Współczuję temu złotnikowi" z powodu niedouczenia w zawodzie :).
A tak poważnie jeżeli faktycznie ktoś Ci powiedział, że to jest złoto, to nie daj się nabijać w butelkę. To ze złotem nie ma nic wspólnego. I nawet po tych zdjęciach widać to dokładnie.
A to co napisał bjar_1 to prawda, ale nie cała.
18 K i 750 to to samo i oznacza dokładnie zawartość czystego złota w stopie metalu. Takie cechy były i są używane do tej pory w większości krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możliwe, że coś pomieszałem. Akurat przedwczoraj w ręku miałem złotą niemiecką obrączkę z 1937 roku i była na niej tylko punca '18K' (oprócz inicjałów i daty ślubu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Nabicie oficjalnej cechy w probierni kosztowało i bardzo często właśnie na obrączkach, które robił na zamówienie złotnik bił tylko 18K, czy 14K, aby zmniejszyć koszty. Wracając do tych sygnetów pomijam koślawe 750, szczególnie ta cyfra 5. Co jest bardzo charakterystyczne dla klasycznych podrób. Jak znajdę to zamieszczę zdjęcie takiej klamy" z biciami 585 i 14K.
Zwróćcie uwagę na strukturę i fakturę samego metalu. szczególnie na te czarno zielone wżery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złotnik powiedział, że mozliwe jest, ze ta punca jest niemiecka, nie miał pewności. Nie dałem tych sygnetów do identyfikacji, by sie dowiedzieć czy to jest złoto czy nie.
Mnie bardziej interesuje kto i kiedy to wyprodukował.
Znalezione są w okolicy Wersalu we Francji, oba w jednym miejscu, w odległości 3 metrów od siebie, na głębokosci około 20 cm. Być może złotnik chciał mnie zrobic w h... , ale zaoferował, że odkupi te sygnety. Tak więc myśle, że nie jest to jakiś" złom.
Czołg_7TP dzieki za katalog.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie