Jump to content

FSB ujawnia dokumenty Katynia


Recommended Posts

Portale internetowe Polski i Rosji donoszą o umieszczeniu na stronie archiwów federalnych Rosji dokumentów w sprawie Katynia.
Strona internetowa http://www.rusarchives.ru jest tak oblegana,że nie mogę się do niej dostać,od pół godziny,dlatego trudno powiedzieć,czy są to dokumenty dotychczas nieznane.
Link to comment
Share on other sites

Ble, ble, ble..
Dokumenty trafiły do internetu na polecenie prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Jest to siedem dokumentów z tzn. "Pakietu nr 1, który Polakom przekazał Borys Jelcyn w 1992 roku. "Pakiet zawiera między innymi list szefa sowieckiej służby bezpieczeństwa Ławrentija Berii do Stalina i oryginał postanowienia Biura Politycznego KPZR o rozstrzelaniu polskich oficerów."

Czyli nowego, poza nowym narzędziem do pokazania-udostępnienia.
Link to comment
Share on other sites

Jeśli tak jest - to rzeczywiście b.mało.W rosyjskiej sieci pismo Berii + kilka innych dokumentów można było znaleźć od dawna. W Polsce już od 1989 rodziny pomordowanych bez problemu otrzymywały kserokopie list transportowych z obozu w Kozielsku,a trzytomowa praca Katyń.Dokumenty zbrodni" oparta m.in.o materiały archiwalne FSB i kilka instytutów historycznych FR została wydana w latach 1995-2001 /wydaw.Trio" wg.redakcji dziewięciorga historyków rosyjskich na czele z Natalią Lebiediewą.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information