Skocz do zawartości

Trenażer nauki jazdy czołgiem w LWP


Kloss

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Witam wszystkich poszukuję wszelkich informacji(zdjęcia rysunki wymiary) o trenażerach czołgów używanych w LWP chodzi o pojazdy gąsiennicowe z silnikami Syrenki. Morze zachowały się u kogoś jakieś fragmenty pojazdu...... Marzenia :-)
  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Napisano
MPG 69 (Mały Pojazd Gąsienicowy )
Ciężar własny 1200 kG
Długość 2,93 m
szerokość 2,125 m
wysokość 1,585 m
prześwit 0,42 m
prędkość max 36 km/h
Napęd Silnik S-31
Napisano
Foty nie ale

http://www.youtube.com/watch?v=vWRSMvprRho&feature=related

...na początku jest krótka scenka jak o" jedzie, jest też ujęcie na platformie kolejowej i tu zwracają uwagę gąsienice. Budowa TKSa dla kilku sekunowego ujęcia nie miała by sensu więc... na czymś innym to zrobili.
Napisano
TKS i FT-17 widoczne w asiekach" to były makiety zbudowane w wrocławskiej WFF.

Kloss, artykuł J.Magnuskiego o MPG-69 znajdziesz w Żołnierzu Polskim" nr 43/1971
Napisano
CYT.(TKS i FT-17 widoczne w asiekach" to były makiety zbudowane w wrocławskiej WFF.)


Dzięki koledze Olgierdowi J sprawa sie wyjasniła (swoją drogą jak na czasy kiedy film był realizowany bardzo przywoicie zrobione) nawet Panzer IV ( zapewne obudowane T 34) o niebo lepsze niz te np. z ,,Lotnej kiedy to kazdy czołg z namalowanym krzyżem (robił) za niemiecki a tu widac ,ze ktos sie postarał -i pytanie o Tks-a widac ,ze jezdził- ciekawe na bazie czego go zbudowano i co sie z nim stało po filmie ?
Napisano
TKS miał napęd elektryczny i był zdalnie sterowany (za pośrednictwem kabla). Konstrukcja ze stalowych kątowników pokryta płytą pilśniową.
Po zakończeniu zdjęć makieta została przekazana harcerzom z podstawówki na Psim Polu. Niestety TKS-a już od dawna nie ma w tej szkole. Nie udało mi się ustalić jakie były dalsze jego losy.

FT-17 od razu wylądował w kotłowni, podobnie jak makiety RUDEGO, Panter i Tygrysa wykorzystanych w Czterech pancernych i psie"
Napisano
Andrew dokładnie o to chodziło!!! ma ktoś foty informacje z czego były gąsienice od czego koła (przecież wtedy nikt nie robił specjalnie tylko wykorzystywał...)
  • 2 years later...
Napisano
Witam-siedzialem kiedys w takim pojezdzie.W srodku byly dwa siedzenia dla kierowcy i instruktora ,silnik byl bezposrednio za plecami niczym nie obudowany , wiec wyobrazam sobie ,ze poziom halasu byl dosyc wysoki.Gasienice byly cale z gumy.
Napisano
Witam,
Zostałem wywołany do tablicy przez kol. ,,s_boj,, za co dziękuję.
Z prasy z lat 70-tych pojazd jest mi znany, były 2 artykuły poświęcone MPG 69, jeden w Tygodniku,,Żołnierz Polski,, - drugi w Tygodniku ,,Motor,,
Posiadam archiwalne numery ,,ŻP,, z lat 1964-1970 i Tygodnika ,,Motor,, - jeśli tylko czas pozwoli / zagrzebałem się z wątkiem ,,Willys,,- jest dużo zdjęć do obróbki / przejrzę dokładnie ostatnie roczniki i poinformuję zainteresowanych tym pojazdem kolegów.
Pozdrawiam
DODGE52
Napisano

Po paru jazdach bez nadwozia , zakladano je i wtedy mozna bylo cwiczyc jazde z wystawiona glowa lub z opuszczonym siedziskiem przy pomocy peryskopow.

Napisano

Do trenażera MPG-69 posiadam oryginalną wydaną przez MON instrukcję obsługi. Info. wyłącznie na e-mail.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie