Skocz do zawartości

Poszukuję fotografii 68 pułku piechoty


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 204
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 months later...
  • 7 months later...
  • 3 months later...
Defilada 68 p.p. lata trzydzieste, może święto pułkowe, na zdjęciu jest parę fajnych szczególów, widać fragment generalskiego munduru, może to defilada z okazji wręczenia sztandaru. Prawie na wszystkich zdjęciach jest mój Dziadek, porucznik rezerwy Józef Białoś, który odbywał szkolenia i był przydzielony do 68 p.p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defilada 68 p.p. Na normalnym zdjęciu widać parę fajnych szczegołów.Herb Konina, salutująca ręka z generalskim paskiem,zdjęcie z lat 1928-1931. Może to defilada po otrzymaniu sztandaru, święto pułkowe? W 68 p.p. służył i odbywał ćwiczenia wojskowe mój Dziadek por. Józef Białoś.W cywilu kierownik szkoły w Osieczy k. Konina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porucznik rezerwy Józef Białoś. Członek Strzelca i POW w Kołomyi,oficer w armii austriackiej, oficer w DOG Lwów,40 p.p Dzieci Lwowskich., 78 słucki p.p., oficer w Straży Granicznej, Baonach Celnych. Służył w Rakowie w tym samym czasie co rozgrywa się akcja Kochanka Wielkiej Niedżwiedzicy" Sergiusza Piaceckiego.Po przejściu do rezerwy przydzielony do 68 p.p.. Wielokrotnie na ćwiczeniach we Wrześni. W cywilu kierownik szkoły w Osieczy k. Konina. Członek ZOR w Koninie, delegat na zjazd oficerów we Lwowie.Publikuję tylko małe fragmenty mojego rodzinnego zbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z dokumentów dotyczących mojego Dziadka, porucznika Józefa Białosia i jego związku z 68 p.p.Dokument wystawiony w 1927 zawierający przebieg jego służby wojskowej i odbyte ćwiczenia w 68 p.p.Idealnie widoczna pieczątka 68 p.p.Mam nadzieję, że opublikowane zdjęcia przybliżą postaci żółnierzy i oficerów 68 p.p. Może ktoś znajdzie swoich bliskich i zdjęcia będą zawierały więcej opisów i nazwisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks oficerski. Parę lat temu sprawdzałem co też mógł albo nie mógł robić oficer w II Rzeczypospolitej. Parę zdjęć, parę dokumentów i parę chwil „na spocznij”. Nie wiem, czy obostrzenia kodeksu oficerskiego stosowano w takim samym zakresie w stosunku do oficerów czasu wojny, oficerów zawodowych, oficerów rezerwy. To dla fachowców.

Odstępstwa od kodeksu były rozpatrywane przez Oficerski Sąd Honorowy. Decyzja Sądu w sprawie porucznika Józefa Białosia to raczej żart, może z tej samej koszarowej imprezy oficerów rezerwy. Jeżeli nie był to żart, to ... nie dopatrzono się okoliczności uchybiających godności i honorowi stanu oficerskiego .." Dokument z 22.04.1926.,Września,pieczątka 68 p.p. Członkowie Sądu Honorowego kat.A we Wrześni: kpt. Wężyk,kpt.Romiszewski,por. Biernacki,por. Michalski,por. Mazurkiewicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie