Skocz do zawartości

Towarzysz generał" dok.


piotr916

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zaskoczyłeś mnie ani razu ;)

Nie wiem jakie konsekwencje miał wątek z Kaczyńskimi, bo szkoda mi czasu na sprawdzanie. Jeśli zachowano bezstronność, to chylę czoła!
Chodziło mi jednak o coś innego. Ci sami, którzy tak ochoczo wyzywają Kaczyńskich od kartofli (czy jakichkolwiek innych polityków prawicy/centrum) czy Ciemnogrodu, w momencie krytyki pana Jaruzelskiego dostają piany i krzyczą coś o sądach i kulturze. Dziwne, prawda? :)

Z kim PiS jest w koalicji medialnej to wiem i wcale mnie to nie dziwi. W końcu socjalista zawsze dogada się z socjalistą.
Być może z moich wypowiedzi można wysnuć mylną tezę, iż popieram Braci i ich partię, to w rzeczywistości tak nie jest. Po prostu służą za dobry przykład obłudy i hipokryzji wszelkiej maści lewactwa - od naszych wara bo to świętość i autorytety, ale cała reszta to mohery i kartofle.

Niestety w naszym kraju nie ma polityków - są tylko politykierzy.

Pozdrawiam serdecznie!

P.S. Jeśli coś tutaj obraża inteligencję Użytkowników, to tylko i wyłącznie stawianie pana Jaruzelskiego za wzór do naśladowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Lipek, te ostre slowa okreslajace Jaruzelskiego ktore napisales to przejaw twojego obiektywizmu i krzywd doznanych?
Jakos gosciowi nic nieudowodniono i nie zostal skazany za zadne z tych imaginacji.Ale to tez bedzie spisek jeszczeniewiadomokogonarazie" ,ale brat klamczynski juz jakiegos haka znajdzie, (lekarz pewnie zalecil w razie skokow cisnienia napisanie zawartosci jakiejs teczki).
Pozdrawiam , spokoju zycze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cairo, a co tu trzeba udowadniać?

Że był kapusiem Informacji Wojskowej?
Że donosił?
Że był Ministrem Obrony Narodowej w komunistycznym rządzie?
Że był jednym z mózgów agresji na Czechosłowacje?
Że to za jego kadencji strzelano do robotników w Trójmieście?
Że usuwał oficerów z wojska za żydowskie pochodzenie?
Że wypowiedział wojnę własnemu narodowi?
Że przez niego straciliśmy całą dekadę lat 80?
A co najważniejsze - że przez większość życia służył Moskiwe i wypełniał rozkazy stamtąd płynące?

To nie są insynuacje, to są fakty. Czy się komuś to podoba, czy nie.

Takich rzeczy nie trzeba udowadniać i nie jest do tego potrzebny żaden proces. Udowadniać można komuś, że coś ukradł albo kogoś pobił.

Pogódźcie się wreszcie z tym, że Wasz generał działał na szkodę tego kraju, służył ludziom, którzy napadli na nas 17 września 1939r., którzy wysyłali setki tysięcy Polaków na Sybir (m.in. Jaruzelskiego i jego rodzinę, co jakoś nie przeszkadzało mu służyć mordercom jego ojca), którzy zepchnęli cywilizacyjnie i gospodarczo Polskę do ligi państw Trzeciego Świata.

I nie zaczynajcie z argumentami, że komuniści odbudowali kraj po wojnie i zelektryfikowali wieś. Jakoś w Anglii, RFN czy Holandii dokonano tego samego, bez centralnie sterowanej gospodarki i kradzieży majątków. Zobaczcie, gdzie są teraz tamte kraje, a gdzie my.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek nie zwracaj uwagi na enuncjacje miłośników nieboszczki PRL.
Jest na tym forum kilku niespełnionych utrwalaczy władzy ludowej a jeden z nich nawet oficjalnie się przyznał, że w obronie socjalizmu ucho odmroził.
Ich siłą" jest klepanie stereotypowej mantry wywodzącej się wprost z Trybuny Ludu.
Nie warto zwracać na to uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek, nie bylby on ministrem obrony to bylby ktos inny, pytam jeszcze raz to co opisujesz bylo przedmiotem rozpraw sadowych, czy zostal skazany?
A za to ze bylo jak bylo podziekujmy uczestnikom Jalty.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walenrod, ty z pisanego czytasz to co chcesz wyczytac,masz takie skrzywienie zawodowe, nie w obronie odmrozilem ale w czasie sluzby wojskowej, ty spales w lozeczku a ja cala zime pod namiotem. Tylko ze ty o tych czasach wiesz jedynie z papierow , ja z autopsji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury...
Mój dziadek siedział za AK , Ojca wyciągali o świcie 13 grudnia za Solidarność , ja w wojsku za odmowe wstąpienia do ZSMP miałem treningi p-gazowe...
Długo to Wallenrod masz zamiar ciągnąć ?!!!
Kogo to dziś obchodzi ? Ciebie , Rycha i garstki napaleńców ?
Zamiast dekomunizacji" zajmijcie się deratyzacją coby Wam szczury zabawek nie pozżerały...
Dobrze Premier Mazowiecki mówił o grubej kresce".
No tak...problem...gdzie zatrudnią takiego fachowca"...Chinole w barach pewnie mają komplet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator posta kreta nie skasował tak więc przywołany do tablicy" odpowiadam.
Kret możesz przywołać nawet i dziadka powstańca kościuszkowskiego i cóż z tego?
Odczuwasz potrzebę pogłębienia wiarygodności" tego co piszesz w ten przedziwny sposób?
Kiedyś spotkałem w swoim życiu pewną szuję-esbeka, Marcinkiewicz się nazywał. I też mówił, że jego ojciec był w AK.
Tymczasem powtórzę to co pisałem wyżej:
Obejrzałem film o generale a potem jego liczne wypowiedzi na temat własnego życia.
I są to tylko dwa punkty widzenia. Aby ocenić te dwie interpretacje i choć próbować zbliżyć się do prawdy poświęcić trzeba mnóstwo czasu i wysiłku.
A kiedy się to zrobi to i tak jakiś internetowy mądrala powie, że wie lepiej.
W tym kraju zabija się dyskusję o ludziach, którzy odznaczyli się w jego dziejach.
Wystarczy wspomnieć co się działo dookoła Wałęsy a teraz wokół Jaruzela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie