Skocz do zawartości

Książki za wspomnieniami


Roadrunner

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję książek o polskim wrześniu,ale widzianym oczami niemieckich żołnierzy biorących udział w agresji na Polskę w 1939r.Szukałem na aledrogo,po różnych stronach księgarni i nic konkretnego nie wpadło mi w oko.
Chodzi mi o wspomnienia takie jakie jak np. Cóześ ty za pani..." J.Korczaka,ale od strony żołnierzy niemieckich.
Jakby ktoś znał parę pozycji w języku polskim i zechciał się podzielić ze mną takim info to poproszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest znalezc typowe wspomnienia zołnierzy niemieckich z wrzesnia 39.W zasadzie jedyna ksiazka,zaznaczam nie wspomnieniem,ale powiescia typowa traktujaca o wrzesniu 39 z niemieckiego punktu widzenia jaka przeczytalem z czystej ciekawosci-Była powiesc Kirsta Mane Tekel 39",traktujaca o działaniach jednej bateri art.plot.Oczywiscie jest to powiesc nie wspomnienia...ale rzuca troszke swiatła na niemiecki punkt widzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roadrunner, a jak u Ciebie z niemieckim? Na znanym serwisie aukcyjnym można za niewielkie pieniądze dostać wspomnienia niemieckie z Polski, wiele z całkiem ciekawymi fotkami np. Mit Hitler in Polen" i.t.p. Niektóre nawet nie pisane gotykiem co znacznie ułatwia czytanie. Jest w nich sporo propagandy, ale respekt dla Żołnierza Polskiego też się wyczuwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie