Skocz do zawartości

Pomocy !!! Strażaka proszę o pilną radę !


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
nie powinno.
Sadze do odpalenia potrzebuje duzej temperatury (bardzo duzej) - W celu unikniecia odkladania sadzy zastosuje dopalacze katalityczne - np: Sadpal (jest specjalny w saszetkach do kominkow) - usuwa sadze bezogniowo.
Ale kominiarza zapros - wyczysci, nie bedzie mialo sie co zapalic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy też pamiętać, że każdy pożar sadzy niszczy komin. Powstająca wtedy wysoka temperatura powoduje wykruszanie spoin między cegłami i w konsekwencji rozszczelnienie przewodu kominowego. To z kolei może powodować przedostawanie się dymu i trujących gazów do pomieszczeń mieszkalnych.W żadnym wypadku nie należy gasić paleniska wodą ani wlewać jej do przewodu kominowego - powstająca para może spowodować rozsadzenie komina.Sprawdz sobie te spoinki po calkowitym wygasnieciu ognia.Temperatura takiej palacej sie sadzy moze siegac 1000 stopni celcjusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem podobną sytuacje, tyle że z drugiej strony komina mam szafe wnekową z kurtkami temperatura komina była tak duża że kurtki zaczeły sie tlic na szczęscie szybko udało sie to ugasic, ale komin był gorący jeszcze trzy dni a najbardziej u samego dołu. tynk troche popękał ale wszystko skończyło sie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę tylko drewnem.
Przy sprzątaniu lasu i tak zbiera się tego więcej niż trzeba.Do tej drobnicy wycinam na zimę trzy graby. Do kominka wkładam jeden kloc(kłoda rozdziabana tylko na pół)i tą drobnice ze sprzatania.Graby które wycinam w tym roku są na przyszły rok,aby wyschły trochę.
To wszystko zupełnie mi wystarcza.
Lubię też pomyśleć że Sowieci za gaz nie dostają ode mnie ani kopiejki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas ma racje - ciężko będzie go zreanimować na dłuższą mete... Jak będzie dostawał lewego" powietrza kiepsko będzie się paliło a i cóś głupiego" może z niego na poddasze hycnąć - i wtedy kicha !
99 % pożarów można zgasić w zarodku szklanką wody , jednak po minucie trzeba wiadra ... itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle bylo suche :)
Mokre zawala komin - szczegolnie taki murowany z cegiel - i im bardziej niestarannie uklejony" tym gorzej.
Proponuje wlasnie te dopalacze" katalityczne - do kominka i do kotla CO - w kotle stalowym wypala wszystko, w zeliwnym toche gorzej. W kominku czysci komin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa przy kominkach to czyszczenie komina co najmniej 4 razy w roku.Tak przynajmniej pisze producent kominów typu Bolesławiec"(co może i przekładać się na kominy tradycyjne),aby uniknąć właśnie zapalenia się sadzy w przewodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie