Skocz do zawartości

Niemieckie odznaki bojowe


R51

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 429
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Pom przerwie kolejne odznaczenie. Dzisiaj Sonderabzeichen fur das Niederkampfen von Pnazerkampfwagen ufw. durch Einzelkampfer"- czyli naszywka za samodzielne zniszczenie czołgu. Ustanowiona 9 marca 1942 roku. Warunkiem jej otrzymania było samodzielne zniszczenie czołgu przeciwnika za pomocą ręcznej broni przeciwpancernej (miny magnetyczne, mieszanki zapalające, wiązki granatów itd. itp.). Odznaczenie występowało w dwóch stopniach- odznaka w kolorze srebrnym- za jeden zniszczony czołg, w kolorze złotym za pięć zniszczonych czołgów. Ogółem wręczono około 10 000 sztuk odznaczeń obywdu stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R51 super odznaka,cholernie rzadka,nikt nie wstawi foty oryginału,myślę że nie wiele tego jest w naszym kraju.podejrzewam że do 100 sztuk.pozostają fora zachodnie na których zobaczysz tylko dobre kopie.odznak za ziszczenie czołgu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się niestety porobiło, że jak sam czegoś nie wykopiesz to nie masz pewności do końca...
Zainteresowanie niemczyzną za oceanem jest wielkie a wiedza znikoma, wielu przedsiębiorczych ludzi o słowiańskim rodowodzie bierze sprawy we własne ręce. Amerykanie dosyć bezkrytycznie podchodzą do tego co przybywa do nich ze starego kontynentu. Wydają certyfikaty oryginalności i tak dalej...
A bałwany w Polsce myślą że jak ktos mieszka w Nowym Jorku to jest nieomylny. Zresztą nawet u nas wielu twierdzi że ma licencję na nieomylność. Co najbardziej przykre, kiedy ja znajdowałem pierwsze odznaczenia oni nie wiedzieli czym rózni się krzyż żelazny od krowiej dupy a teraz są uznanymi guru oryginalności.
Patrząc prawdzie w oczy najwięcej odznak zostało porzuconych na terytorium Niemiec- tu były produkowane- czyli w grę wchodzi (oprócz Nimiec) dzisiejsza Austria, część Czech, Śląsk, Prusy, Pomorze i Wielkopolska. Tak kochani mieszkamy w jednym z największych zagłębi niemieckich odznaczeń- wystarczy tylko wiedzieć gdzie szukać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu się z tobą zgodzę R51 wiele jest stronek zachodnich,na których pokazuje się piękne odznaczenia,ale w większości będę ostrożny,nie ma problemu nawet na naszym znanym portalu aukcyjnym możesz nabyć stany szufladkowe ,ale czy oryginalne,podrabia się dosłownie wszystko,prawdą jest że amerykańscy soldaci brali i wywozili trofea do usa(sprawy jednostkowe).najlepszych znawców tematu uznaję rosjan i polaków,ważny jest przerób materii,ja przewaliłem tego około kilkatysięcy i potrafię na wstępie rozpoznać fals,od dobrej sztuki.co do zagłębia to najwięcej jest na terenie prus i śląska,i tu bym szukał osób co mają wiedzę,kilka razy w życiu też nabyłem kopię,ale po skonsultowaniu się ze znajomymi wyszło co wyszło.myślę że wiele tu mogą powiedzieć np.bagneciarze co też temat jest grubo podrabiany,oczywiście nie podrabia się jakiś tam tanich bagnetów ale kordy ss,i inych dobrych służb.jeszcze nie spotkałem kopi zardzewiałych karabinów ,a tak to dosłownie wszystko,nawet nie odwiedzam znany portal aukcyjny z dziedziny odznaczenia i medale bo to nie ma sensu.znaczki majowe i nsdap to już kilka mam a szturmową z numerkiem to trzeba mieć dosłownie farta aby był dobry,lepiej trafić 6 w lotto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie