Jump to content

Trzygodzinne wykopki(09-12-2009)


Recommended Posts

Posted

Witam wszystkich,pomimo braku czasu ,deszczu udalo mi sie wyskoczyc w teren,bo motywacja byla moja nowa wykrywka spektra V3.Miejscem wyprawy byl niewielki las znajdujacy sie 15km od Paryza.Udalo mi sie wydobyc pare fancikow:zloty pierscionek,srebna monetka-1/2 franka Napoleon Bonaparte z 1810r,jeden euro,pare centow;jeden frank z 1943r no i strzal dnia figurka z brazu.Znalazlem ja pod starym drzewem,na glebokosci okolo 40cm,oplatana korzeniami drzewa,dodam ze pare slow wulgarnych wylecialo mi z ust(za sprawa tych korzeni)Gdy dokopalem sie do celu,ujrzalem cos zawiniete w skrawki materialu,okazalo sie ze to figurka.Ma 20cm wysokosci,jest z brazu i przedstawia jakiegos bozka,bustwo plodnosci,sil witalnych itp.(tak mysle)Gdzie niegdzie widac znaki dzialania warunkow atmosferycznych,ale stan ogolny jest dobry.Skad sie tu wziela?co dokladnie przedstawia?moze ma moc silniejsza od wiagry ;)moze ukryla ja niewiasta przed swoim mezem bo nie mogla juz wytrzymac itp.Zdiecia robilem telefonem,wiec jakosc nie najlepsza...Pozdrawiam wszystkich

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply
Posted
Koleś pyta o konkrety a wy mu pianę bijecie. Zasada: nie wiem, nie pisze. Poziom forum dawno zszedl na psy, dzięki m. in. takim wpisom.
Posted
Nie boje sie,w koncu nie ukradlem,a tak na powaznie to nic na temat tej figurki nie znalazlem,a szukalem troche....pozdrawiam
Posted
mówiąc na poważnie to ta figurka nie wygląda na zbyt nową, nie wygląda na jakiś współczesny suwenir z Afryki, tylko na coś starszego...
Posted
to ze nie jest nowa to wiem,to ze nie odlew,a reczna robota to terz wiem,i tyle tej wiedzy,jak odbiore aparat z serwisu to dam dobrej jakosci fotki,pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
  • Create New...

Important Information