Jump to content

98k BOYi wymiana baczka na orginał


cieszynski

Recommended Posts

Posted
Witam mam pytanie czy rozmiary orginalnych czesci takich jak
baczek tylni,baczek przedni,obsada bagnetu,sprężyna bączka przedniego wymiarami pasują do 98k BOYi
Posted
Teoretycznie powinny,bo to kopia 1:1,ale w praktyce może być różnie,bo nie wiadomo(ja przynajmniej tego nie wiem),czy sposób mocowania jest taki sam jak w oryginale.Pozdrawiam!
Posted
Też jestem zainteresowany tematem a dokładnie czy jest możliwe wymienic pazur wyciagu / wykonany jest z plastiku i po pewnym czasie przestaje spełniac swoje zadanie/ łusek z omegą na orginalne. Może ktoś przerabiał już ten temat.
Posted
Nie próbowałem, ale myślę że to wszystko jest to możliwe. Omega będzie pasować, co do pazura nie mam 100% pewności, czy dalej spełniał swoją rolę. Sam muszę zainwestować w cały ączkowy" osprzęt, bo ten ZnAl-owy to masakra...
Posted
Ludzie przekładają całe kolby, w Boya kładą oryginalne drewno, trzeba tylko trochę spiłować w paru miejscach, jeśli się to umiejętnie zrobi, to jest to niewidoczne.
Posted
Przepraszam, ale trochę nieskładnie napisałem, chodziło mi o to, że ludzie piłują e toporne chińskie repliki", a nie oryginalne kolby...
Posted
A niżej podaje przykład przeróbki chińczyka, btw. dla kolegi vis1939, dotyczącej jego wypowiedzi w wątku z linka nizej: widziałem cięte niemieckie hauery na garnki FJ.

oto link:

http://www.odkrywca-online.pl/mauser-98k-replika,650352.html
Posted
Jeśli chodzi o wymianę bączka to kiepsko to widzę, w replice bączek i obsada bagnetu to jedna część. Można się bawić w przeróbki. Pazura nie da się wymienić na oryginalny bo zamek ma ZUPEŁNIE inne wymiary niż jego oryginalny odpowiednik. Na to nie ma najmniejszych szans.
Posted
nie niszczcie oryginalnych kolb kojarzy mi sie to z profanacją ,jezeli zaś kupicie kolbe zrobioną uwcześnie ale reką fachowca na wzór i podobieństwo łoża wojennego to dłubcie w niej dziury i co chcecie


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Cyrograf15 17:55 10-12-2009
Posted
Profanacja profanacją, ale post wyżej to jest reklama...

http://odkrywca.pl/uwaga-zanim-dodasz-post-na-forum-przeczytaj-to-,227091.html#227091
Posted
Orginalne czesci takie jak Bączek tylni,Sprężyna bączka przedniego, Bączek przedni,są w miare pasowne i o wiele lepiej wyglądają w BOYi k98 została jeszcze do wymiany obsada bagnetu mam nadzieje ze bedzie tez w miare pasowna.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information