cieszynski Posted December 6, 2009 Author Posted December 6, 2009 Witam mam pytanie czy rozmiary orginalnych czesci takich jakbaczek tylni,baczek przedni,obsada bagnetu,sprężyna bączka przedniego wymiarami pasują do 98k BOYi
samgnus Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 Teoretycznie powinny,bo to kopia 1:1,ale w praktyce może być różnie,bo nie wiadomo(ja przynajmniej tego nie wiem),czy sposób mocowania jest taki sam jak w oryginale.Pozdrawiam!
zimmermann Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 Też jestem zainteresowany tematem a dokładnie czy jest możliwe wymienic pazur wyciagu / wykonany jest z plastiku i po pewnym czasie przestaje spełniac swoje zadanie/ łusek z omegą na orginalne. Może ktoś przerabiał już ten temat.
Puszka Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 Nie próbowałem, ale myślę że to wszystko jest to możliwe. Omega będzie pasować, co do pazura nie mam 100% pewności, czy dalej spełniał swoją rolę. Sam muszę zainwestować w cały ączkowy" osprzęt, bo ten ZnAl-owy to masakra...
samter Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 Ludzie przekładają całe kolby, w Boya kładą oryginalne drewno, trzeba tylko trochę spiłować w paru miejscach, jeśli się to umiejętnie zrobi, to jest to niewidoczne.
vis1939 Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 Super,niema to jak spiłować oryginalną kolbę dla gówno wartej topornej chińskiej repliki...
samter Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 Przepraszam, ale trochę nieskładnie napisałem, chodziło mi o to, że ludzie piłują e toporne chińskie repliki", a nie oryginalne kolby...
samter Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 A niżej podaje przykład przeróbki chińczyka, btw. dla kolegi vis1939, dotyczącej jego wypowiedzi w wątku z linka nizej: widziałem cięte niemieckie hauery na garnki FJ. oto link:http://www.odkrywca-online.pl/mauser-98k-replika,650352.html
skolcio Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 Jeśli chodzi o wymianę bączka to kiepsko to widzę, w replice bączek i obsada bagnetu to jedna część. Można się bawić w przeróbki. Pazura nie da się wymienić na oryginalny bo zamek ma ZUPEŁNIE inne wymiary niż jego oryginalny odpowiednik. Na to nie ma najmniejszych szans.
bodekk72 Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 nie niszczcie oryginalnych kolb kojarzy mi sie to z profanacją ,jezeli zaś kupicie kolbe zrobioną uwcześnie ale reką fachowca na wzór i podobieństwo łoża wojennego to dłubcie w niej dziury i co chcecie Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Cyrograf15 17:55 10-12-2009
samter Posted December 9, 2009 Posted December 9, 2009 Profanacja profanacją, ale post wyżej to jest reklama...http://odkrywca.pl/uwaga-zanim-dodasz-post-na-forum-przeczytaj-to-,227091.html#227091
cieszynski Posted December 10, 2009 Author Posted December 10, 2009 Orginalne czesci takie jak Bączek tylni,Sprężyna bączka przedniego, Bączek przedni,są w miare pasowne i o wiele lepiej wyglądają w BOYi k98 została jeszcze do wymiany obsada bagnetu mam nadzieje ze bedzie tez w miare pasowna.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.