Arbi1000 Posted December 5, 2009 Author Posted December 5, 2009 Taka monetka dzisiaj wyskoczyła.Czy może ktoś ją zidentyfikować z tego zdjęcia?Jeszcze jej nie czyściłem, bo nie wiem z jakiego materiałujest wykonana.
tyfus Posted December 5, 2009 Posted December 5, 2009 a tak na marginesieArbi, powinieneś już wiedzieć, że :W tytule nie umieszczamy zwrotów ID" PROSZĘ O ID" CO TO ZA PRZEDMIOT" itp.
Arbi1000 Posted December 5, 2009 Author Posted December 5, 2009 Po mału dochodzę do wniosku, że to któryś z groszy Zygmunta III Wazy.Chyba jest to tzw. odwrotka.PS do kol. tyfusa.Proszę mnię oświecić, jak miałem zatytułować ten wątek, żebym wiedział na przyszłość.
Arbi1000 Posted December 5, 2009 Author Posted December 5, 2009 O.K. będę pamiętał, bo odnośnie tej monetki mogłem ew. podać jedynie średnicę.Jęśli to grosz Zygmunta to powinien być srebrny, a na taki nie wygląda.No i ta odwrotka.Pewnie jakiś fals.
tyfus Posted December 5, 2009 Posted December 5, 2009 pewnie jak podczyścisz, będzie można coś więcej powiedzieć...-pozdro-
JarJar Posted December 5, 2009 Posted December 5, 2009 Kolego, Twoja moneta to nic innego, jak półtorak Zygmunta III Wazy. I jeszcze jedno, to bardzo słabe srebro.Pozdrawiam. JarJar.Post został zmieniony ostatnio przez moderatora 8total4 21:18 05-12-2009
8total4 Posted December 5, 2009 Posted December 5, 2009 Chyba nigdy półtoraka nie widziałeś :)to fals z epoki grosza Krakowskiego Zygmunta III. Wazypozdrawiam.
8total4 Posted December 5, 2009 Posted December 5, 2009 http://212.180.241.95/foto/sklep/high/39058.JPGpowinien być z dość dobrego srebra, a to jest miedź albo skrajny bilon..pozdrawiam.
8total4 Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 dość często się je widuje, choć ładne falsy moim zdaniem są rzadszym i cenniejszym zjawiskiem niż emisje oryginalne.pozdrawiam.
8total4 Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 i dlatego właśnie dla kolekcjonerów są gratką :)
mihura Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 To tak naprawdę? Co jest bardziej wartościowsze(nie jestem numizmatykiem) z epoki(Dobry fals,czy zabiedzony Oryginał?)pzdr.
8total4 Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 mihura weź do wiadomosci stan monety i wtedy porównuj..falsy to czasem niemal unikaty..na pewno fals w stanie III jest duzo ciekawszy niz oryginał w stanie III..zalezy jaka moneta, jaki stan, itp itd..
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.