Skocz do zawartości

Kolejny sukces... prywatnego muzeum


zancus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
kol. krecik 65,
przeczytaj prosze uwaznie moj post. Slowo eoretycznie" odnosilo sie do innej kwestii niz standardowe wyposazenie klusownika w IV RP".

Jesli zaś sprowadzamy dyskusje na tory merytoryczne to prosilbym o inne argumenty niz slaba pikawa, bombarda z Gniewa i miny na dziki - ciężko z tym dyskutowac.


POZ
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze kol. Ptaku :
Czy kolega uważa że w/w broń została skonfiskowana bandytom i kłusownikom ?
Na jakiej podstawie kol. wyciąga takie wnioski ?
Póki co słyszymy jedynie o konfiskowaniu ielegalnych kolekcji" !!
A może kolega ma info o skonfiskowaniu MP 40 lub innej broni kłusownikom ?
To głośne sprawy - Policja z pewnością o czymś takim by informowała...
Z niecierpliwością czekam na efekt !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Panowie nie karmcie trolla, bo towarzysz k. takowym wrogiem ludu jest, a ja jako czerwony komisarz z dziada pradziada wywącham prawdziwego polskiego patriotę, co z pogardą rzuca się na bagnety nieprzyjaciela i kulą się nie kłania, a przy tym przelewa hektolitry krwi swej błękitnej niczym poranne niebo jaśniejące nad wonnym burzanem i tatarakiem...

No to argumenty ad personam mamy z głowy, wracając do meritum, za:

http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_watek.php?id=466931

frost (270 / 24) 2007-06-07 13:10:00

A nie zgadzam się Herrmateuss. Bandziory biegają z czym popadnie i tylko w polskim filmie każdy ma H&K USP albo
MP5. n.p. Kilka lat temu bandziory w ramach załatwiania porachunków na Wybrzeżu , urządziły sobie strzelaninkę na plaży. Wiesz z czego strzelali ? Z "pepesz.. Jeśli dobrze pamiętam to poległo dwóch bandziorów i jedna BMW. Faktycznie teraz najczęściej spotykanym orężem są teteki,makarowy,CZ ale jeszcze w latach 70-tych broń używana w przestępstwach to głównie Lugery 08, wszelkiej maści Walthery , "nagany i inne dobra przechowywane w piwnicach i strychach. Cóż, jaki kraj tacy bandyci ;)
A kolekcja ładniutka ale nielegalna..."

Chociaż fakt w ramach strzelaniny w Parolach, pokazywano zdjęte potem egzemplarze broni przestępczej - i były tam pistolety PPS wz. 43."

Rozumiem, że udokumentowane użycie wspomnianej broni też nie jest argumentem?

p.s. co do czapki z gwiazdką to niemalże kolega trafił bo mój pradziad szedł z Piłsudzkim na Kijów w 1920, niestety pamiątki żadnej nie przywiózł, ale to zapewne dlatego że był skrytym komuchem...to chyba w genach siedzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że kolekcje broni zostały skradzione legalnie kolekcjonerom,proszę nie pisać że to są kłusownicy albo pospolici przestępcy bo posiadali broń,jesteśmy z jednego militarnego środowiska wiemy w czym rzecz.uważam że kolekcja np.pana nowakowskiego z warszawy powinna wrócić do jego domu.7 mówi nie kradnij.fajnie jest mieć muzeum prywatne,zbiory z komend,dotacje z uni europejskiej na rozwój regionów,ale nie tędy droga!!! a może by tak policjanci z branży kolekcjonerskiej coś sami przekażą do wyżej wymienionych placówek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się o co się tu kłócą ,proste jest że kolekcjoner to nie bandyta,i tu trzeba jednogłośnie to nazwać kolekcjoner-miłośnik,historyk,badacz, proszę nie pisać na forum o jakiś tam mędach społecznych i przestępcach,przestępstwem jest wejście do domu i kradzież,kiedyś ktoś opisał historię judasza nie po to aby nakręcić film,katolicy wtedy byli przestępcami w myśl obowiązującego wtedy prawa,nie każde prawo jest doskonałe i nie należy chorych przepisów przestrzegać,trza je zmieniać i ulepszać dla nas wszystkich.pozdrawiam,stg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahaha...oj dawno tego nie robiłem, dyskusja z tawariszem to jak konwersacyja z botem...

Pytałem o kłusowników i bandytów wykorzystujących w/w broń , a kol. pisze o porachunkach jakiejś bandy kilka lat temu..."

Się gubię, bandyci wykorzystujące broń to już nie są bandy...cholera przysiągłbym że oba wyrazy mają wspólną etymologię...ale to na pewno zbieg okoliczności...

A co do wiarygodności to macie w pełni racje, jestem nadaktywnym 6-latkiem z zespołem Aspergera i ostrą cyklofrenią, rodzice zamknęli mnie w piwnicy i wyemigrowali na Madagaskar, dogląda mnie upośledzona azerka która wierzy że jestem szatańskim pomiotem i dolewa mi wybielacza do owsianki...a jedynym przyjacielem który się do mnie odzywa jest mały, porcelanowy słonik...chlip...

p.s. co do ekscytacji, to mnie byle rozmowa nie zadowoli, ja człowiek starej daty jestem, nie dziecię neostrady i potrzebuje solidnego foreplaya i dużo lubrykantu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki (jak najbardziej katolicki) kurs dla Panów co to nie kumają Temidy:

Batonik w sklepie - biorę/konsumuje bez płacenia = przestępstwo

Samochód - jeżdżę bez prawka/OC/papierów rejestracyjnych = przestępstwo

Broń - wykopuję z ziemi = przestępstwo

Broń - posiadam nie zdekowaną/bez oficjalnych papierów = przestępstwo

Broń - używam żeby odstrzelić komuś małe co nieco = przestępstwo

Tak moje dziadki, to się prawo nazywa, mondzy" ludzie to wymyślili żeby żyło się lepiej...oczywiście idea nie przełożyła się na rzeczywistość, ale nie mamy wyboru, sprzedają to w pakietach, jak z religią, bierzesz całą świętą familię razem z Maryśka albo mamy schizmę...

I nie słyszałem o kolekcjonerze któremu by zwinęli eksponaty na które miał papiery...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belba nie ma tiku lewego oczka ;(

ale za to robi takie śmieszne ooo-oo" trąbą..ale kiedyś się zaplątał i zapowietrzył i wyglądał zupełnie jak Gosiewski, tylko że bez peronu i taką traumę przeżył że już nie jest Porcelanowym Słonikiem który mówi NI!...teraz robi już tylko eti eti pri...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zjesz batonik w sklepie i za nie go nie zapłacisz to jesteś typowym złodziejem,jak odrąbiesz bliżniemu swemu głowę to jesteś mordercą,łamiesz prawo i ogólną etykę ,co do kolekcji to się mylisz wielu kolekcjonerów nabyło prawo do kolekcji,ale po 2004 wlazło coś w rodzaju CLK.i tu jest pies pogrzebany,nowakowski z warszawy posiadał papiery,nawet miał milicję w domu za komuny i było ok.ja stwierdzam że zatrzymanie tego akowca to typowy szmaciany wyścik szczurów ,nie poprę policji z tym zatrzymaniem,straciłem do nich szacunek,w tej organizacji są czarne owce co psują oblicze policji.myślę że policjanci biorący udział w akcji na akowca wiedzieli że mają do czynienia z człowiekiem wiekowym,kolekcjonerem,patriotą,a jednak jakaś tam czarna owca wydała polecenie w imię wyścigu zasług,premii,typowy judasz,takie postępowania osłabiają naszą 3 RP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem że mamy już IV RP,po przeczytaniu tego wątku dotarło do mnie całkowicie że niestety żyjemy w popierd*lonym kraju.żeby człowiek nie mógł trzymać w domu spokojnie kawałka metalu bo kiedyś to był np karabin?! idiotyzm i bezsens.myślę że większe miałbym szanse napaść na bank z klamką na kulki ze sklepu dla dzieci niż z np ttką która leżała ponad 60lat w ziemi.sorki.
ale Nasza wolność poszukiwawcza jest jak utopia,wątpie czy kiedykolwiek się coś zmieni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 4 RP i o zgrozo każdy patrzy jak tu kase zrobić aspekty moralne PRL-u odeszły w niepamięć i czy to historia czy polityka liczy sie ''mamona'' a ludzi jak ,,Pan Samochodzik'' Zbigniewa Nienackiego juz tylko w książkach szukać !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednego kolekcjonera " mającego prywatne muzeum w okolicach Różana miałem nieprzyjemność poznać . tzw. doświadczony starszy kolega , który duży obiecuje ale gówno robi ..... człowiek dopiero zaczynał przygodę z wykrywką i dał się omamić takiemu komuś .... mam bardzo przykre wspomnienia z tej znajomości , która była zbyteczna a tylko naraziła mnie na straty .... gość z cyklu wszystko zbiera , nie handluje , nie wymienia się itp . po krótkim czasie już nie miał kilku rzeczy jak zażądałem ich zwrotu ! jak to przeczyta i poczuje się urażony to niech skieruje sprawę do sądu , chętnie się z nim spotkam na takiej drodze
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zankus chyba pozostało mi tylko wyrazić gorące podziękowanie za załatwienie zabytkowych pozostałości pól bitewnych z KWP w Kielcach, których przecież nikt nie chciał sprzątnąć nam sprzed nosa..
pozdrawiam i udanych akcji ocaleniowych :))))

PS. w lipcu to raczej nie da rady ale na poprzedni transport czekaliśmy ponad rok (od grudnia 2007)to i teraz poczekamy ile będzie trzeba :D:D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie chodzi o to, aby świętować fakt oddania przez policję zabytku do muzeum. To nie jest ich dobra wola, ale obowiązek. Akcja ma zmusić policję do przestrzegania prawa, po prostu.
Po drugie, oddawanie zabytkowej broni do molochów w rodzaju MWP nie ma najmniejszego sensu. Magazyny MWP zawalone są eksponatami, których nikt, nigdy nie zobaczy. Nie wynika to oczywiście ze złej woli muzeum, ale z możliwości wystawienniczych. Akcja ma uświadomić policji, że oprócz muzeów państwowych, istnieją (i wciąż na szczęście powstają) muzea prywatne, w których przedmioty takie będą eksponowane.
Przy okazji akcja usiłuje wygnać z policyjnych (jak pokazał ten wątek, nie tylko policyjnych) głów postkomunistyczny osad, że prawdziwe, znaczy państwowe.
A jak prywatne, to podejrzane.
Po trzecie, odnośnie zarzutów pod adresem Zancusa: czyli Waszym zadaniem Panowie, należy po prostu nie robić nic? Co najwyżej popsioczyć, że czyjaś kolekcja poszła do huty?
Kiedy moje kolekcja przepadła na rzecz skarbu państwa" sam prosiłem sąd o przekazanie jej jakiemuś muzeum. Oczywiście, zostałem zlekceważony.
Jeżeli akcja Zancusa rozjaśni kilka mrocznych, prokuratorsko-sądowniczo-policyjnych łbów, to należy ją wspierać. Choćby słowem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zancus mozesz podac jaka jest droga prawna takiego przedsiewziecia? 4 lata temu zwineli mi 98k i byc moze jeszcze lezy w policyjnym depozycie, a w sumie tez wolalbym zeby znalazl sie w prywatnym muzeum znajomego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym co powiedział Renald jest sedno sprawy. Niestety najłatwiej co niektórym forumowiczom wychodzi doszukiwanie się spiskowej teorii dziejów.
Moja kolekcja też trafiła do wskazanego muzeum bez większych komplikacji, a pomógł w tym dyr. A. Buńko. Dzięki.
Przypomnę że było to kilka lat temu zanim ruszyła akcja Zancusa. Wszystko zależy od dobrych chęci ludzi. Nie jest to wcale takie nadzwyczaj trudne, wymaga tylko odpowiedniego podejścia i uporu oraz wiary w powodzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stangret dodaj uprzejmie, że bardzo dużo w przekazaniu Twoich znalezisk do wskazanego muzeum pomógł konserwator zabytków z Kielc Pan Janusz Cedro. Według mnie tu własnie jest bardzo duże pole do popisu tylko nie wolno bac się konserwatorów bo to przeciez bardzo mili i uczynni ludzie :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stangert napisał:

Co do Policji to jest tylko wykonawcą prawa a nie od jego interpretowania. Od tego jest ktoś inny.


Ha, ha, ha - no teraz to mnie rozbawiłeś.
Poczytaj sobie o problemach ludzi chcących wyrobić pozwolenie na broń. Mało? Poczytaj o tym, jak Policja traktuje czarny proch. Jeszcze nie starczy? No to zapraszam na strony Policji:

http://wpa.policja.waw.pl/portal/wpa/1218/5464/INFORMACJA_DOTYCZACA_REJESTRACJI_BRONI_OSOBOM_FIZYCZNYM.html

Jak to wszystko nie jest interpretacją prawa", to ja jestem Wamana.
Oczywiście to bardzo dobrze, że broń trafiła do muzeum, ale - niestety - zacytowane przez mnie zdanie napisane przez Ciebie jest, delikatnie mówiąc, niespecjalnie zgodne z rzeczywistością...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie