Jump to content
  • 0

Mosiężna klamra, austriacka luska


robert_k

Question

9 answers to this question

Recommended Posts

Posted
a na temat tej luski moze ktos cos wie? z wygladu po sladzie z uderzenia iglicy mysle ze ma boczny zaplon jak w kbks ale nie moge znalezc informacji na jej temat
Posted
łuska systemu kominkowego (bocznego zapłonu) - Lefauchaux albo Flobert..
szukaj po kalibrze..
polecam przejrzeć http://www.municion.org

pozdrawiam!
Posted
wg mnie nie jest to alpaka gdyż alpaka to imitacja srebra czyli jest jasna a na tej klamrze pobielenie jest widoczne w jednym tylko miejscu natomiast pozostała częsć jest żółta wiec sugeruję ze to mosiądz
Posted
klamra to na 100% mosiadz. jest zarysowana i widoczna jest zolta barwa metalu. byc moze na fotce nie widac tego.jasniejsza barwa wystepuje jedynie w dwoch punktach i jest to pozostalosc posrebrzania. jednak interesuje mnie przedewszystkim identyfikacja tej klamry tj. z jakiego okresu pochodzi i przez kogo mogla byc noszona??
Posted

luska austriacka z orlem na spodzie. widoczny w centrum herb na ktorym widnieja prawdopodobnie cyfry 89. wymiary to: wysokosc 1cm srednica u podstawy 1cm kal. 8.5mm. prosze o mozliwe informacje na jej temat

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information