Jump to content

kolorowe carskie zdecia


switch002

Recommended Posts

Posted
Witam czy to wogóle możliwe ze te zdjecia zostały wykonane jeszcez przed I Wojną Swiatową???
http://portalwiedzy.onet.pl/127615,1,1,0,galeria_media.html

Dziwi mnie jedno zdjęcie a raczej krajobraz niejsca

http://portalwiedzy.onet.pl/127615,5,1,0,galeria_media.html

Czy na zdjeciu nad torami nie biegnie drut elektryczny? I czy po prawej stronie w oddali nie widac bloku nieszkalnego?

Wypowiedzcie sie na ten temat.
Posted
Widać 3 przewody wiec to pewnie druty elektryczne. Nie wiem jak wygladał rozwoj elektrycznosci w tamtej czesci świata ale jesli chodzi o sam prąd to nie byloby to nic dziwnego.

np. duza elektrownia wodna została otwarta przy wodospadzie Niagara juz w 1896roku
Posted
No toto to raczej ie pokolorowane" cyfrowo !!
http://www.warszawa1939.pl/index_fotochromy.php
Pozdrawiam dzisiejszych Solenizantów", których na tym Forum jak mrówków".
GW
Posted
wracając do tematu...
1903 FOTOGRAFIA AUTOCHROMATYCZNA

Praktycznie fotografia kolorowa zaistniała w 1903 r., gdy Fracuzi, bracia Lumiere, wynaleźli autochromatyczne płyty fotograficzne. Pokrywali oni płytki szklane ziarenkami krochmalu kartoflanego, zakolorowanego barwnikiem pomarańczowym, zielonym i fioletowym, i nakładali na to światłoczułą powłokę. Ziarenka filtrowały światło podczas naświetlania w aparacie
Posted
Ciekawe dlaczego dobrali" takie widmo ?? zupełnie inne od używanego dziś !
PS masz coś o Mjr. Ś. za co dostał czapę"
GW
Posted
e-tam inne
system Cyjan Magenta Yellow
reszta to profile czułość/długość fali dla użytego filtru
czyli - pochodna problemu - równomierność - klin szarości"
Posted
i jeszcze raz.. to nie są zdjęcia - dosłownie

to są składane -kolorowe-wyciągi barwne...
czyli nie ma jednego obiektu - są trzy
nie ma papieru...
Posted
Według mnie pierwsza fotka kolorowana cyfrowo i do tego trochę obrabiana, niektóre sektory zdjęcia są rozjaśnione cyfrowo, druga oryginał...

ale ręki uciąć nie dam

pozdro!
Posted
W którymś z linków, w komentarzach ktoś napisał, że są to oryginlane kolorowe zdjęcia, ale obrobione cyfrowo. Pozbawione wszelkich iedociągnięć", zastosowanej przez rosjanina techniki uzyskania tych barwnych fotek.
Posted
Czy według Was asowane", czy oryginały ????
Powtarzam linka:
http://www.warszawa1939.pl/index_fotochromy.php
GW
Posted
Bylo niedawno w tv o tych fotach,autor mial aparat o trzech obiektywach , zrobiony przez siebie samego,dlatego niektóre motywy nie lapią konturów.Tak jak pisal Kopi każdy obiektyw naświetlal w innym kolorze.system Cyjan Magenta Yellow"
obecny druk jest identyczny. ZDROW
Posted
Kol 41pp to nie są oryginalne fotochromy tylko wykonane na ich podstawie litografie barwne.
W druku nie używa się palety CMY tylko CMYK- czwartą składową jest gęstość.
Pozdro Erih

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information