switch002 Posted June 30, 2009 Author Posted June 30, 2009 Witam czy to wogóle możliwe ze te zdjecia zostały wykonane jeszcez przed I Wojną Swiatową???http://portalwiedzy.onet.pl/127615,1,1,0,galeria_media.htmlDziwi mnie jedno zdjęcie a raczej krajobraz niejscahttp://portalwiedzy.onet.pl/127615,5,1,0,galeria_media.htmlCzy na zdjeciu nad torami nie biegnie drut elektryczny? I czy po prawej stronie w oddali nie widac bloku nieszkalnego?Wypowiedzcie sie na ten temat.
Czlowieksniegu Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 http://www.odkrywca.pl/kolorowe-zdjecia-z-1909-roku-,654518.html#654518
K.u.K. Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 Widać 3 przewody wiec to pewnie druty elektryczne. Nie wiem jak wygladał rozwoj elektrycznosci w tamtej czesci świata ale jesli chodzi o sam prąd to nie byloby to nic dziwnego.np. duza elektrownia wodna została otwarta przy wodospadzie Niagara juz w 1896roku
Cronos Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 Yeti dajesz zagadkowe zdjęcie bez żadnego podpisu... wykaż się :P Bo co nie mówić serio ciekawe:D
Czlowieksniegu Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 Cronos- to do mnie to alibi? Cóż ja bidok mogę dodać?Ja tylko podaję śnurek do wcześniejszego wątku z bieżącą dyskusją o przedmiotowych zdjęciach :-)
41pp Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 No toto to raczej ie pokolorowane" cyfrowo !!http://www.warszawa1939.pl/index_fotochromy.phpPozdrawiam dzisiejszych Solenizantów", których na tym Forum jak mrówków".GW
kopijnik2 Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 wracając do tematu...1903 FOTOGRAFIA AUTOCHROMATYCZNA Praktycznie fotografia kolorowa zaistniała w 1903 r., gdy Fracuzi, bracia Lumiere, wynaleźli autochromatyczne płyty fotograficzne. Pokrywali oni płytki szklane ziarenkami krochmalu kartoflanego, zakolorowanego barwnikiem pomarańczowym, zielonym i fioletowym, i nakładali na to światłoczułą powłokę. Ziarenka filtrowały światło podczas naświetlania w aparacie
41pp Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 Ciekawe dlaczego dobrali" takie widmo ?? zupełnie inne od używanego dziś !PS masz coś o Mjr. Ś. za co dostał czapę"GW
kopijnik2 Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 e-tam inne system Cyjan Magenta Yellowreszta to profile czułość/długość fali dla użytego filtruczyli - pochodna problemu - równomierność - klin szarości"
kopijnik2 Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 i jeszcze raz.. to nie są zdjęcia - dosłownieto są składane -kolorowe-wyciągi barwne...czyli nie ma jednego obiektu - są trzynie ma papieru...
Gniewkos Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 Według mnie pierwsza fotka kolorowana cyfrowo i do tego trochę obrabiana, niektóre sektory zdjęcia są rozjaśnione cyfrowo, druga oryginał...ale ręki uciąć nie dampozdro!
seeker Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 W którymś z linków, w komentarzach ktoś napisał, że są to oryginlane kolorowe zdjęcia, ale obrobione cyfrowo. Pozbawione wszelkich iedociągnięć", zastosowanej przez rosjanina techniki uzyskania tych barwnych fotek.
41pp Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 Czy według Was asowane", czy oryginały ????Powtarzam linka:http://www.warszawa1939.pl/index_fotochromy.phpGW
kopijnik2 Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 tp powinno wyjaśnić...dodam, tylko, że jest to DIApozytyw...czyli skany są wykonywane z użyciem podświetlenia - co daje extra jasność...
beero Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 Bylo niedawno w tv o tych fotach,autor mial aparat o trzech obiektywach , zrobiony przez siebie samego,dlatego niektóre motywy nie lapią konturów.Tak jak pisal Kopi każdy obiektyw naświetlal w innym kolorze.system Cyjan Magenta Yellow"obecny druk jest identyczny. ZDROW
Erih Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 Kol 41pp to nie są oryginalne fotochromy tylko wykonane na ich podstawie litografie barwne. W druku nie używa się palety CMY tylko CMYK- czwartą składową jest gęstość.Pozdro Erih
bossmann1 Posted July 3, 2009 Posted July 3, 2009 a ja poprosze o polskie zsjecia z tego okresu. DZIEKUJE.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.