stg1971 Posted June 29, 2009 Author Posted June 29, 2009 mam pytanko co to za blaszka? kto mógł ją nosić.pozdrawiam,stg.
abcd Posted June 29, 2009 Posted June 29, 2009 Firma VDM (produkowała mn. części do samolotów,śmigła itp) filia w Sackisch (Kudowa zdrój obecnie),nieśmiertelnik robotnika,ciekawostka 1 raz taki widzę.
abcd Posted June 29, 2009 Posted June 29, 2009 PS,nieśmiertelnik pracownika firmy VDM,oczywoście niekoniecznie musiał być to robotnik.
abcd Posted June 29, 2009 Posted June 29, 2009 Pełna nazwa brzmiała Metallwerke - VDM- Sackisch,pracowali tam między innymi więżniowie filii obozu koncentracyjnego Gro-Ro.
stg1971 Posted June 30, 2009 Author Posted June 30, 2009 potrzebuję konkretnej odp.w historii nie ma gdybania,są rozbieżnośći i różne sugestie,poz.stg.
jarek4008 Posted June 29, 2009 Posted June 29, 2009 poszukuję jakiejkolwiek informacji nt. nieśmiertelnika polskiego z orzełkiem /widziałem kiedyś taki rysunek w książce - możliwe że był to projekt/. Wielka prośba o pomoc!!! POZDRAWIAM
stg1971 Posted June 29, 2009 Author Posted June 29, 2009 mam pytanko co to za blaszka? kto mógł ją nosić.pozdrawiam,stg.
coriolan Posted June 29, 2009 Posted June 29, 2009 Najlepszym znawcą polskich nieśmiertelników jest Tomasz Krzemiński - http://www.niesmiertelnik.pl - jest tam kontakt e-mail
Question
stg1971
mam pytanko co to za blaszka? kto mógł ją nosić.pozdrawiam,stg.
8 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.