Skocz do zawartości
  • 0

Pocisk większego kalibru


SHADOR

Pytanie

Cześć wszystkim.
Proszę o pomoc w identyfikacji pocisku. Znaleziony w miejscu bitwy w kampani wrześniowej, ale również w późniejszym okresie miały tam miejsce witwy z udziałem Rrmii Radzieckiej. Pocisk kaliber około 13mm. Czubek pomalowany jakby czarną emalią.

pozdrowienia z Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

PG na jakiej podstawie twierdzisz, że ten powyżej to standardowy" Browning? W linku wklejonym przez Pablo.wp wrzuciłem fotkę mojego Browninga, który różni się od twojego. A o którym też mółbym napisać, że to standardowy .50 cal. Co do oryginalności" mojego nie mam najmniejszych wątpliwości.
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seeker, twierdzę tak na podstawie własnych doświadczeń - troszkę tego typu pocisków przewinęło mi się przez łapy" :) Mimo różnic w kolorystyce, pocisk (przynajmniej u mnie) zawsze wyglądał tak samo (powyżej DSzK, poniżej Browning), co do oryginalności również nie mam najmniejszych wątpliwości :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak delikatnie odgrzewając temat.

Nie mogę znaleźć jaką konstrukcję ma kula z błyszczącym czubem, takim miedzianym.

Macie jakąś ściągę? przeglądałem te co są dołączone do wątku i nie tylko i lipa :/

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG to, że twój browning to oryginał to nie wątpię. To co chciałem powiedzieć wyjaśnił vis. Z tym, że na załączonej fotce nie ma wszystkich typów stosowanych pocisków. Ale rozumiem, że chodziło o przedstawienie różnych kształtów. To samo można sprawdzić na municion. Natomiast nadal nikt nie podał róznic między dszk i .50 cal. Trudno je odróżnic. Wydaje mi się, że dszk ma wyraźniej zarysowane ścięcie" w tylnej części pocisku (stożek).
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu swoje poglady, ze to półcalówka podpieram tym co widziałem na giełdach i dopytywałem się skąd i gdzie. Do 12,7 DSZK widziałem pociski z dwoma przetłoczeniami i na łuskach też były dwa zaciśnięcia mocujące pocisk w łusce, Browning ma jedną (chyba, że smugowy...). Pocisk Browninga był bardziej ępy" na czubku i miał inny profil na końcu. Jak znajdę fotkę to wstawię. Oczywiście rozważam te najpopularniejsze typy.
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie