Jump to content
  • 0

Pocisk większego kalibru


SHADOR

Question

Cześć wszystkim.
Proszę o pomoc w identyfikacji pocisku. Znaleziony w miejscu bitwy w kampani wrześniowej, ale również w późniejszym okresie miały tam miejsce witwy z udziałem Rrmii Radzieckiej. Pocisk kaliber około 13mm. Czubek pomalowany jakby czarną emalią.

pozdrowienia z Bydgoszczy.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

PG na jakiej podstawie twierdzisz, że ten powyżej to standardowy" Browning? W linku wklejonym przez Pablo.wp wrzuciłem fotkę mojego Browninga, który różni się od twojego. A o którym też mółbym napisać, że to standardowy .50 cal. Co do oryginalności" mojego nie mam najmniejszych wątpliwości.
Pzdr
Link to comment
Share on other sites

Seeker, twierdzę tak na podstawie własnych doświadczeń - troszkę tego typu pocisków przewinęło mi się przez łapy" :) Mimo różnic w kolorystyce, pocisk (przynajmniej u mnie) zawsze wyglądał tak samo (powyżej DSzK, poniżej Browning), co do oryginalności również nie mam najmniejszych wątpliwości :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tak delikatnie odgrzewając temat.

Nie mogę znaleźć jaką konstrukcję ma kula z błyszczącym czubem, takim miedzianym.

Macie jakąś ściągę? przeglądałem te co są dołączone do wątku i nie tylko i lipa :/

pozdr
Link to comment
Share on other sites

PG to, że twój browning to oryginał to nie wątpię. To co chciałem powiedzieć wyjaśnił vis. Z tym, że na załączonej fotce nie ma wszystkich typów stosowanych pocisków. Ale rozumiem, że chodziło o przedstawienie różnych kształtów. To samo można sprawdzić na municion. Natomiast nadal nikt nie podał róznic między dszk i .50 cal. Trudno je odróżnic. Wydaje mi się, że dszk ma wyraźniej zarysowane ścięcie" w tylnej części pocisku (stożek).
Pzdr
Link to comment
Share on other sites

Wracając do tematu swoje poglady, ze to półcalówka podpieram tym co widziałem na giełdach i dopytywałem się skąd i gdzie. Do 12,7 DSZK widziałem pociski z dwoma przetłoczeniami i na łuskach też były dwa zaciśnięcia mocujące pocisk w łusce, Browning ma jedną (chyba, że smugowy...). Pocisk Browninga był bardziej ępy" na czubku i miał inny profil na końcu. Jak znajdę fotkę to wstawię. Oczywiście rozważam te najpopularniejsze typy.
Pozdr.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information