Skocz do zawartości
  • 0

Pocisk większego kalibru


SHADOR

Pytanie

Cześć wszystkim.
Proszę o pomoc w identyfikacji pocisku. Znaleziony w miejscu bitwy w kampani wrześniowej, ale również w późniejszym okresie miały tam miejsce witwy z udziałem Rrmii Radzieckiej. Pocisk kaliber około 13mm. Czubek pomalowany jakby czarną emalią.

pozdrowienia z Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Wyczyściłem dokładnie pocisk i teraz suwmiarka pokazuje dokładnie" 12.95-12.93mm, a jak się nagnie to nawet 12.00mm, elektroniczne cudo" więc tak się da. Nie sądzę, żeby z tego dało się zrobić 12.7. Choć nigdy nic nie wiadomo :]

Dzięki za zainteresowanie i pomoc. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Załączam lepszą fotkę. Nie zwracajcie uwagi na pocisk, że tak leży. Odczyt z suwmiarki jest dobry.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy jest to od Browninga czy DSzK to bardzo ciężko stwierdzić,mi to wygląda na 50 BMG przeciwpancerny ale pewności żadnej nie mam i raczej nikt mieć nie będzie...
Co do kalibru to pocisk ma zawsze większą średnice niż kaliber lufy,w tym przypadku powinien mieć dokładnie 12,95 mm więc wszystko się zgadza.
http://www.municion.org/12_7/12_70x108.htm
Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko ok, ale na tym Browningu z poprzedniego wątku nie ma żłobień.

To chyba istotne ;-)

Jestem świeży w tej tematyce więc wybaczcie moją dociekliwość :)

pozdr

P.S. Mam nadzieję, że w obecnej formie pocisk jest już całkowicie nieszkodliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam,trafiłem na stanowisko w którym były dziesiątki resztek od taśm jedna łuska i druga cała tyle że bez prochu bo pocisk był wciśnięty do środka i ładunek wymył czas dlatego nie ma żłobień,moje to amerykańce.
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie