Jump to content
  • 0

Metalowy monogram


karaczan1940

Question

18 answers to this question

Recommended Posts

Posted
Jedyne myśli jakie przychodzą mi do głowy to
1)Gwardia królewska za czasów Jana III Sobieskiego i później może z ładownicy- mało prawdop.
2)Kaiser Gardekorps - prawd.
3)Coś z Beneluksu... prawdop.
4)Coś angielskiego z epoki Jerzego IV- prawdop
Niestety nic więcej
Posted
Co do polskiej gwardii królewskiej w XVII w. to nie istniała jako odrębny korpus a jedynie istniały jednostki ją stanowiące.
Nie było więc wspólnego znaku dla wszystkich jej oddziałów a poza tym gwardia raczej nosiła monogram królewski.
Poza tym korona też nie pasuje, polska korona królewska była innego kształtu.
Posted
raczej jest to G", na S" ani J" nie wyglada..
oczywiscie mogę się mylić..
nie mniej jednak ciekawy emblemat i bardzo godny uwagi..
teraz jestem zabiegany, ale obiecuję przejrzeć kilka źródeł.
pozdrawiam!
Posted
Zdjęcie nadal jest ze skosa, korona Wazów też miała wypustki" na bok, zależy od wykonawcy...Może coś ze Stasia... ale bardziej tygiel narodów w epoce Napoleona...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
  • Create New...

Important Information