karaczan1940 Posted June 29, 2009 Author Posted June 29, 2009 wysokość ok 12 cm__ poprawiłem linki.Total.Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Swiety82 10:15 29-06-2009
zibol Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 G jak Jerzy (Georg- George) lub G jak Gustaw.... i inni na G
karaczan1940 Posted July 1, 2009 Author Posted July 1, 2009 zdjęcie koronyhttp://img31.imageshack.us/img31/1631/dsc01398s.jpg
pomsee Posted June 29, 2009 Posted June 29, 2009 A to dopiero zagadka!Gdzie (kraj, rejon) znaleziony.Bo na razie jedyne skojarzenie to:Guard Corps.
zibol Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 Może Saksonia i ktoś na j" ale angielskiej bym nie wykluczał - ord. łaźni....
karaczan1940 Posted June 29, 2009 Author Posted June 29, 2009 wysokość ok 12 cm__ poprawiłem linki.Total.Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Swiety82 10:15 29-06-2009
karaczan1940 Posted June 30, 2009 Author Posted June 30, 2009 mazowsze, zdjęcie korony będzie jutro, a może to coś ze Szwecją np. Gustaw Karol?
karaczan1940 Posted June 30, 2009 Author Posted June 30, 2009 może te zdjęcie w czymś pomożePost został zmieniony ostatnio przez moderatora Swiety82 11:29 30-06-2009
tyfus Posted June 29, 2009 Posted June 29, 2009 pomsee - wybacz laikowi, ale skoro Guard Corps" - to by było GC a nie GK :)
pomsee Posted June 29, 2009 Posted June 29, 2009 Tyfus:ang. Guard Corps = niem. Gardekorps = pol. Korpus Gwardiiczyli Gwardia Cesarstwa Niemieckiego"
zibol Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 Jedyne myśli jakie przychodzą mi do głowy to1)Gwardia królewska za czasów Jana III Sobieskiego i później może z ładownicy- mało prawdop.2)Kaiser Gardekorps - prawd.3)Coś z Beneluksu... prawdop.4)Coś angielskiego z epoki Jerzego IV- prawdopNiestety nic więcej
tyfus Posted June 29, 2009 Posted June 29, 2009 trza było od razu po niemiecku a nie po angielsku :)))pozdro :)
pomsee Posted June 29, 2009 Posted June 29, 2009 Poleciałem skrótem ;)))pozdro,Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 21:36 29-06-2009
elpicador Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 Co do polskiej gwardii królewskiej w XVII w. to nie istniała jako odrębny korpus a jedynie istniały jednostki ją stanowiące.Nie było więc wspólnego znaku dla wszystkich jej oddziałów a poza tym gwardia raczej nosiła monogram królewski.Poza tym korona też nie pasuje, polska korona królewska była innego kształtu.
8total4 Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 raczej jest to G", na S" ani J" nie wyglada..oczywiscie mogę się mylić..nie mniej jednak ciekawy emblemat i bardzo godny uwagi..teraz jestem zabiegany, ale obiecuję przejrzeć kilka źródeł.pozdrawiam!
zibol Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 Zdjęcie nadal jest ze skosa, korona Wazów też miała wypustki" na bok, zależy od wykonawcy...Może coś ze Stasia... ale bardziej tygiel narodów w epoce Napoleona...
Question
karaczan1940
__
poprawiłem linki.
Total.
Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Swiety82 10:15 29-06-2009
18 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.