Skocz do zawartości

Hełm - czyszczenie


OloOcki

Rekomendowane odpowiedzi

hehe, no ten pierwszy hełm" chyba dobrze wyczyszczony ;)

Ja myślałem nad kwasem szczawiowym, bo rdzy dużo nie zostało, a myślę, że kwas ładnie powinien powybierać" te resztki. A gdzie można taki kwas dostać (nie z alledrogo itp.)? W jakich sklepach, bo na razie w chemicznych nie moge znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Okręcasz hełm drutem aluminiowym tak, żeby stykał się ze zdrowym metalem i wrzucasz go do wody z rozpuszczonym kretem.
Z hełmu powinny lecieć bąbelki. Gdy cały proces się zakończy wyjmujesz, dobrze czyści.ć szczotą drucianą i konserwujesz...

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Próbował ktoś z was kiedyś polerować hełm za pomocą środków do czyszczenia szyb kominkowych? Ja jestem pod sporym wrażeniem. Psiknąć hełm takim płynem, rozprowadzić po całej powierzchni, a po 10 minutach przetrzeć watą drucianą. Potem opłukać i zakonserwować. Cuda na kiju, z tym, że nie wiem jak to działa na farbę. Jeśli jednak mamy goły, odrdzewiony hełm, polecam użycie takiego środka.

A i odradzam używanie tego do aluminium- zżera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
A ja się nie zgodzę , mój miał chyba więcej rdzy niż ten na pierwszych fotkach a kalka wyszła w kwasie nawet ładna, fakt że hełmu nie wyczyściłem do końca aby uratować kalkę, jednak mimo wszystko wygląda dla mnie fajnie, jakaś odmiana od tych po elektrolizie. Jeśli sprawa ma się do tego już przejechanego szczotą to faktycznie nic tam nie wyjdzie i tylko elektroliza.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem hełm,mój pierwszy i kupiłem kwas,ponieważ wyglądał jak Twój(też nie chciałem elektrolizy..),myślałem że wyjdą kalki..Po tygodniu moczenia(kalek nie było,choć wyjmowałem i sprawdzałem)hełm wyglądał ok,było farby trochę i niestety rdzy,KWAS SZCZAWIOWY z dużą ilością rdzy sobie nie poradzi kolego!Zrobiłem elektrolizę(zasilacz z małego kompa ITX nadał się idealnie,a sodę kaustyczna można kupić w hipermarketach za ok 10 zł)i dopiero tera zobaczyłem ile jeszcze tam było rdzy!!Najgorsze jest wyjmowanie i czyszczenie szczota ryżową,robię to co pół godz.Wrzucę zdjęcia po,poniewż dzisiaj ostatni raz elektroliza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem... A ten poradnik ze strony Mausera(http://www.mauser98k.internetdsl.pl/elekt.html) o elektrolizie jest godny polecenia? Nie wiem jak się za bardzo do tego zabrać.


Pozdro i dzięki za odpowiedzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godny polecenia. Bierzesz wiadro w które zmieści się hełm wlewasz wodę i sól czy kreta według uznania (woda lepiej ciepła), szukasz drugi przedmiot do elektrolizy( używałem np klucza całkiem dobrze się sprawił tyle, że później do użytku się nie nadaje ;), zanurzasz podłączony hełm bierzesz do ręki podłączony przedmiot, wkładasz wtyczkę do gniazdka i zanurzasz przedmiot w pobliżu hełmu. Jeśli masz pomiar na prostowniku to dobrze aby był w granicach 3 - 4 amperów. zostawiasz to i przychodzisz co jakiś czas zeskrobać szczotką to co odpada. Jak już uznasz, że jest ok wyciągasz, suszysz, szczotka na wiertarce polerujesz , konserwujesz i kładziesz na półkę kominek itp. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 year later...

witam mam pytanko w sprawie tego kwasu postanowiłem wymoczyć swój hełm na 15 litrów wody wsypałem 0,5 kg kwasu moczę go już 8 dni i praktycznie zero efektów czy jest to przyczyną za słabego stężenia roztworu ? przed kwasem wyglądał tak czy po prostu rdzy jest za dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie