Jump to content

Operacja Dunaj - film


wolfik1

Recommended Posts

http://film.onet.pl/zwiastuny/0,65661,1,1,322,fotonews.html

obawiam się że to kolejny film na którym będziemy zgrzytać zębami...popatrzcie na okulary na Zamachowskim,tak wyglądały gogle czołgisty w 1968 roku ?
O reszcie się boję myśleć...

Niestety tak to jest jak na planach królują niedouczone panie kostiumolożki" i rekwizytorki(niestety panie bo faceci potrafią się zapytać i poprawić błąd)za to pełne pretensji kiedy się im zwraca uwagę na ewidentne byki.
Nadęte , zadają zaraz pytanie drwiącym tonem a skąd pan to wszystko wie ?"
Aż się chce powiedzieć skąd tylko boję się zacytować bo tu rozdają zółte i czerwone kartki za takie słowa :-(
Link to comment
Share on other sites

Ten film ma tyle wspólnego z uwczesnymi realiami co vagina z tornistrem

-oficerowie z brodami :):):):):):):):):):):):):)
-T-34 w 68 roku w Czechosłowacji:):):):):):):)
-peemy z II wojny na uzbrojeniu osobistym jednostek liniowych :):):):):):)
Link to comment
Share on other sites

7 sierpnia na ekrany naszych kin trafi film Operacja Dunaj". To opowieść o inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku. Podczas operacji jeden z polskich czołgów gubi się gdzieś przy granicy czechosłowackiej. Takie zdarzenie rzeczywiście miało miejsce, ale resztę dopowiedzieli już scenarzyści – Robert Urbański i Jacek Kondracki. W ich wersji wydarzeń zagubiony czołg T-34 Biedroneczka" gubi drogę tuż po przekroczeniu czechosłowackiej granicy i wjeżdża w tamtejszą gospodę U Krtka". Tam utyka na dwa dni, podczas których polscy żołnierze próbują naprawić maszynę. Sprawa komplikuje się jednak, kiedy zaprzyjaźniają się z miejscowymi i muszą zrewidować swoje poglądy na czechosłowackich buntowników. Nad całym projektem opiekę artystyczną objął laureat Oscara, wybitny czeski reżyser Jiri Menzel, który uważa, że taki film od dawna był potrzebny. Na ekranie aktorska pierwsza klasa z Czech: Eva Holubova, Boleslav Polivka i Jiri Menzel, Polskę reprezentuje Maciej Stuhr, Przemysław Bluszcz, Bogdan Grzeszczak i debiutant Maciej Nawrocki. Nie zabraknie Zbigniewa Zamachowskiego i Tomasza Kota.
http://film.onet.pl/zwiastuny/0,65661,1,1,322,fotonews.html
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information